24 Nisan 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmara Eğitim Kurumlar Dünya öğrencisi yetiştiriyorlar
23 Mart 2015 Pazartesi 10:56

Marmara Eğitim Kurumlar Dünya öğrencisi yetiştiriyorlar

Marmara Koleji’nden mezun lise öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olanın yanında dünyada geçerli IB diplomasına da sahip olacak. Bu öğrencileri yurtdışındaki üniversitelerde birçok avantaj bekliyor…

Marmara Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Marmara Koleji, UIuslararası Bakalorya Organizasyonu tarafından yetkilendirilerek “IB Dünya Okulu” unvanına kavuştu.

Okulun lise kademesinde öğrenim gören 11 ve 12. sınıf öğrencilerinden isteyenler herhangi bir ücret ödemeden IB programına dahil edilerek sayısal dersleri İngilizce alacak. Öğrenciler, mezun olduğunda tüm dünyada geçerliliği bulunan ve özellikle yurt dışındaki üniversitelere başvurularda büyük kolaylık sağlayacak IB diplomasına da sahip olacak. 

Marmara Koleji Müdürü Demet Soytürk Barın, IB programının kendi ulusal kimliğini unutmadan evrensel insani değerlere sahip, prensipli, araştıran, sorgulayan, dürüst, ilkeli ve yaratıcı bireyler yetiştirdiğine işaret ederek, “Marmara Koleji olarak kendi dilini ve kültürünü kaybetmeden farklı dil ve kültürleri öğrenen, kendi ulusal kimliğiyle gurur duyan ama farklı kültür ve görüşlere de saygı gösteren öğrenciler yetiştiriyoruz” diye konuştu.

Marmara Koleji’nin bu eğitimi alacak öğrencilere diğer okullarda olduğu gibi farklı bir ücret talep etmeyeceğinin altını çizen Soytürk Barın, “18 Nisan tarihinde okulumuzda düzenlenecek bursluluk sınavına katılacaklar başarılı oldukları takdirde IB eğitiminden de burslu olarak yararlanabilecek. Bu diplomayı alan öğrencilerimiz yurtdışındaki üniversitelerde de birçok avantaja sahip olacak. Bu üniversitelerin çoğu IB mezunlarına burs vermekte. Ayrıca bu öğrencilerimiz yabancı dil bilgilerini de belgeledikleri için hazırlık atlama ya da TOEFL gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından da muaf tutuluyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Muğla Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz.
RÖPORTAJ