15 Aralık 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MARFODUN KONUĞU NİLAY İŞLEK
13 Mart 2018 Salı 12:49

MARFOD'UN KONUĞU 'NİLAY İŞLEK'

MARFOD - Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde, X-Photographers’a kabul edilen ilk Türk Kadın Fotoğraf sanatçısı Nilay İŞLEK ve önderliğindeki Artlens Görsel Kültür Atölyesi öğrencileri ve Fuji Film İzmir Bölge so

MARFOD - Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde,  X-Photographers’a kabul edilen ilk Türk Kadın Fotoğraf sanatçısı Nilay İŞLEK ve önderliğindeki Artlens Görsel Kültür Atölyesi öğrencileri ve Fuji Film İzmir Bölge sorumlusu Ediz Han EREN katılımlarıyla  100 kişilik davetlisiyle Marfod'un Mart ayı konukları oldular.

Etkinliğin ilk günü Akçapınar köyü AĞAÇLI YOL da  başladı. Efsanelere konu olan yaklaşık olarak 600 metreuzunluğu ve 3 metre civarındaki genişliği ile kızıl kumların oluşturduğu bir doğa harikası olan Orhaniye Kızkumu'nda fotoğraf çekimleri yapıldıktan sonra, İkinci durağımız olan TURGUT ŞELALESİ'NE gidildi ve teknik fotoğraf çekimleri yapıldı.

Saat 20:00 de Nilay İŞLEK ve Artlens Görsel Kültür Atölyesi öğrencilerinin Dernek binamıza gelmesi ile Marfod Dernek Başkanı Koray M. ÜRKMEZ açılış konuşması yaptı. Nilay İŞLEK’in "KEY" adlı Siyah Beyaz fotoğraf sunumu ve "KIRMIZI" adlı sunumları Artlens Görsel Kültür Atölyesi öğrencilerinin "KARMA SUNUMU"larının  ardından Nilay İŞLEK ve ARTLENS grubu adına Nilay ULUĞ'a teşekkür belgelerini Marfod Dernek Başkanı Koray M. ÜRKMEZ  verdi. Marfod'a geldikleri ziyaretlerdeki görmüş oldukları sıcak ilgiden ve dostluktan dolayı Nilay ULUĞ'da ARTLENS grubu adına Marfod Dernek Başkanı Koray M. ÜRKMEZ'e teşekkür plaketi verdi.

Etkinliğin ikinci günü  eski  evleri, bacaları kuzulu kapıları, sokakları ve sıcak  insanları ile Muğla Saburhane de çok keyifli teknik fotograf çekimleri yapıldı. İkinci durağımız olan  Yatağan'da bulunan Ölümsüz aşkların ve Gladyatörlerin kenti Stratonikeia Antik Kent'e geçildi. Dernek Üyesi   Sinan Sait Ünsal'ın rehberliğinde ve vermiş olduğu değerli bilgilerle Antik Kent gezildi.  Arkaik ve Klasik Döneme ait iki farklı sur duvarı Hellenistik Dönemden Anadolu’nun en büyük Gymnasionu  ve Roma İmparatorluk Dönemi’ne tarihlenen Meclis Binası, Hamam kompleksleri, Agoralar, Tapınaklar, Şehir Kapıları, Sütunlu Cadde, Çeşmeler ve Su Yapısı, Mezar Anıtları ve yaklaşık 15.000 kişilik Tiyatrosunda yapılan teknik fotograf çekimleri ile program sona erdi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ