14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mahkeme başkanı fena patladı!
02 Aralık 2008 Salı 18:59

Mahkeme başkanı fena patladı!

Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında mahkeme başkanı patladı. "Türk ordusu ganimet toplamaz" dedi.

Ergenekon davasının bugün görülen oturumunun öğleden sonraki bölümünde gergin anlar yaşandı. Gerginlik yaşanan duruşmada, mahkeme başkanı tutuklu sanık Aydın Yüksek'i salondan attı.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde emekli binbaşı Fikret Emek'in çapraz sorgusu yapıldı. Fikret Emek, Cumhuriyet Savcısı'nın "Hizbut Tahrir ve İBDA/C gibi örgütleri istihbarat amaçlı kullandınız mı?" sorusuna "Hayır" diye cevap verdi.

Davaya müdahil olarak katılan Şebnem Korur Fincancı'nın avukatı Özkan Yücel'in Fikret Emek'e soru sorması sırasında bazı sanıkların tepki göstermesi ise gerginliğe neden oldu. Avukat Özkan Yücel, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün'den sanıkların müdahalelerine engel olmasını istedi. Bu sırada söz alan Zekeriya Öztürk'ün avukatı Yaşar Ağsu, "Bu dava TSK'nın işlerinin deşifre edilmesi davası değildir. Bir terör örgütü davasıdır. Bu soruları mahkeme engellemelidir" dedi. Mahkeme Başkanı Şengün ise bunun üzerine, "Mahkemenin resen soruları engellemeye hakkı var. İtiraz olmadan asla soruya karışmam" dedi.

TSK GANİMET TOPLAMAZ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ