31 Mayıs 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mafyanın belalısı gözaltında
23 Eylül 2008 Salı 13:55

Mafyanın belalısı gözaltında

Ergenekon belgeleri ilk kez onun operasyonuyla ortaya çıktı. Tuncay Güney'i o ortaya çıkardı. Şimdi gözaltında...

Ergenekon operasyonu kapsamında eski Polis Müdürü Adil Serdar Saçan'ın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Polis ekipleri şu saatlerde Saçan'ın evinde arama yapıyor. Kamuoyu, Saçan'ı İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü iken yaptığı sansasyonel operasyonlarla tanımıştı.

Ergenekon belgeleri ilk kez onun operesyonuyla ortaya çıkmıştı.

MAFYA BABALARINI YAKALAMIŞTI

Malki cinayeti, Albayraklar Holding, BİT'ler, Akbil, Adnan Hoca, Telekulak ve şike soruşturmalarını yürüttü. Sedat Peker, Alaattin Çakıcı, Sedat Şahin, Ayvaz Korkmaz, Kürşat Yılmaz, Nuri ve Vedat Ergin kardeşlere yönelik operasyonlar yaptı. Ak Parti döneminde meslekten men edildi. Men edilme sebebiyse örümcek Ağı operasyonunda işadamı Erol Kohen'den rüşvet aldığı ve üniversite öğrencilerine işkence yaptığı iddiasıydı...

SEDAT PEKER'LE ÇIKAR İLİŞKİSİ İDDİASI

Eski İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürü Adil Serdar Saçan altı kez polislikten çıkarıldı. Saçan, son kez İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarıyla çıkar ilişkisi kurduğu için meslekten çıkartıldı. Saçan, daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) kararıyla beş kez meslekten çıkartılmış; bu kararlara itiraz edince üç meslekten çıkarma kararı için yürütmeyi durdurma kararı almıştı. Yüksek Disiplin Kurulu'nun 11 Mart 2005 tarihli dokuz sayfalık son kararında Saçan'a yönelik 19 suçlama vardı. Ancak bunlardan 18'i zamanaşımına girdiği için bu suçlardan işlem yapılamadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ