10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lüks tekne denize indirildi
08 Kasım 2008 Cumartesi 11:15

Lüks tekne denize indirildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde adı gizli tutulan Hollywood yıldızının katamaran yat teknesi denize indirildi. 2 milyon 500 Euro'ya mal edilen tekne süper lüks olarak yapılıyor.

Marmaris Yat Marinada devam eden katamaran teknenin büyüklük açısından Akdeniz de bir ilk olduğu öğrenildi. Ayrıca firmayı yapan tekne daha önce “Karayip Korsanları” adlı filmde oynayan Johnny Depp isimli aktörün “Anatolia” isimli teknesini ve Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin Rama adlı teknesini yapmıştı. Dün akşam saatlerinde denize indirilen teknenin iç dizaynı tamamlandıktan sonra Atlantik okyanusunu geçip Amerika ve Meksika körfezinde kullanılmak üzere yola çıkacağı belirtildi.

Firma ortaklarından Aydoğan Altunsuyu ve Cenk Tam böyle bir teknenin Marmaris'te yapılmasından dolayı gurur duyduklarını belirtti. Altunsuyu, yaptığı açıklamada teknenin sahibinin kesinlikle isminin açıklanmasını istemediğini belirterek, “ 7 Lunas isimli Katamaran teknemiz 25 metre boyunda, 9.5 metre eninde. Daha önce 'Karayip Korsanları' adlı filmde oynayan Johnny Depp isimli aktörün 'Anatolia' isimli teknesini yapmıştık. Bu aktörün tavsiyesi üzerine yine Hollywood aktörlerinden ancak adının gizli tutulmasını isteyen 45 yaşlarındaki erkek bir aktörün isteği üzerine bu katamaran yat teknesini yaptık. Tekne 2 bin 500 euro'ya mal oldu ve içerisinde 500 metrekarelik bir alan bulunuyor. Yapım aşaması 13 ay sürdü. Sahibinin isteği üzerine 320 beygir gücünde iki motoru bulunuyor ve saate 10 ile 15 mil sürat yapıyor. Adının açılanmasını istemeyen aktör denizdeki hızından öte teknenin rahat ve lüks olmasını istiyor. Teknenin iç dizaynı bitirildikten sonra lüks katamaran Atlantik okyanusunu geçerek Amerika ve Meksika körfezinde kullanılacak. Tekneyi yaparken son teknolojiden faydalandık teknenin altı sac, yarıdan üstü ise compositen'den yapıldı. Hollywood'un dünya starlarından olan müşterimizin teknesinin iç dizaynını 312 adlı firma, genel dizaynını Mavi Yatçılık, çelik konsiksiyon'u Endazi adlı şirketler yaptı. Daha önce Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin Rama adlı teknesini de yapmıştık” şeklinde konuştu.


Dün akşam saatlerinde denize indirilen 7 Lunas isimli tekne içerisinde kullanılacak son teknoloji dizaynları bittikten sonra Atlantik okyanusunu geçerek Amerika'ya ulaşacak ve ismi gizli tutulan sahibine kavuşacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ