15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü gölet yapımlarına devam ediyor
04 Eylül 2013 Çarşamba 18:18

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü gölet yapımlarına devam ediyor

(Fotoğraflı)

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınlarında su temini için elzem görülen su göletlerinin yapımına devam ediliyor.

Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, yaptığı açıklamada, 2012 yılına kadar Orman İdaresi tarafından yapılan 18 gölet, 24 havuz ve 3 su toplama çukuru yapıldığını bildirdi.

Geçen yıl, bir ilkin gerçekleştirildiğini ve yılda 9 adet su toplama çukurunun inşa edildiğini belirten Eryiğit, şunları kaydetti:

"Bu yıl da yine ihtiyaç duyulan yangına hassas mıntıkalarda 9 su toplama çukuru yapımı gerçekleştirilmektedir.Yaşanan küresel ısınma ve yağışların azalması sebebiyle her geçen gün orman yangını riskinin daha da arttığı günümüzde, muhtemel çıkabilecek olan orman yangınlarında su toplama çukuru ve göletler önemli rol oynuyor. Yapılan su toplama çukurlarının konumu, helikopterlerin etkili kullanımını sağlamak, yangına müdahale sürelerini kısaltmak maksadıyla bölgedeki özellikle kızılçam sahalarını yangınlara karşı etkin olarak korunmasında büyük önem arz ediyor. Bu sebeple yangına hassas olan Karadona Orman İşletme Şefliği, Yeni Kent Beldesi Gölcük mevkisinde bu yıl yapımı başlanan su toplama çukuru, bin 200 ton kapasitesine sahip olup, çok yakında hizmete girecek."

Muhabir: Hadi Şengül
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ