06 Haziran 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuş gribi eğitim aracı Muğlada
08 Ocak 2009 Perşembe 22:41

Kuş gribi eğitim aracı Muğla'da

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında Bornova Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitü Müdürlüğü Kuş Gribi eğitim aracı Muğla'ya geldi.

Muğla Pazar yeri girişinde vatandaşlara broşür dağıtan ve araç içerisinde eğitici spotlar izleten yetkililer eğitim çalışmalarının Ege Bölgesinde 7 ilde devam ettiğini kaydettiler.
Muğla Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Cuma Kahramanoğlu gazetecilere yaptığı açıklamada, Bornova Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitü Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğünden eğitici personel tarafından mobil bilgi büfesi kurularak vatandaşları Kuş Gribine karşı bilinçlendirdikleri söyledi.
Kahramanoğlu, Pdoğramın Kuş Gribi ve İnsana Tesir eden Salgına Karşı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünce yürütülen bir çalışma olduğuna işaret ederek, '' Hazırlık ve Mücadele Projesi kapsamında kümes hayvancılığı sektöründe biyogüvenlik önlemlerinin geliştirilmesi ve köy tipi tavukçulukta yapısal değişimin gerçekleştirilmesi amacıyla yapılacak pilot uygulamalar ile bunlara yönelik kamuoyu bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmaları uygulanmaktadır'' diye konuştu.
Muğla Pazar yeri girişine kurulan Mobil eğitim aracında, Bornova Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitü Müdürlüğünden Uzman Veteriner Hekim Hüseyin Atik, Tarım İl Müdürlüğünden Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Cuma Kahramanoğlu, ve Sağlık İl Müdürlüğünden Sağlık Memuru Kemal Dural tarafından vatandaşlar Kuş gribine karşı bilinçlendiriliyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ