03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurtulmuş, Aksarayda konuştu
24 Mart 2009 Salı 21:13

Kurtulmuş, Aksaray'da konuştu

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Partisinin Aksaray ve Kırşehir'de Düzenlediği Mitinglerde, 5 Nisan'da ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'ye Geleceğini Anımsattı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Partisinin Aksaray ve Kırşehir'de Düzenlediği Mitinglerde, 5 Nisan'da ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'ye Geleceğini Anımsattı.Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinin Aksaray ve Kırşehir'de düzenlediği mitinglerde, 5 Nisan'da ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'ye geleceğini anımsatarak, "Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü. Önce Hillary Clinton geldi. Şimdi Obama geliyor. Ne istiyorsunuz" diye konuştu.
Obama'nın Türkiye ziyaretinde Başbakan'dan talepleri olacağını iddia eden Kurtulmuş, şöyle devam etti: "ABD Irak'tan askerlerini çekecek. Sayın Başbakan'dan Obama bunu isteyebilir. Irak'ta 140 bin ABD askeri var. Bugüne kadar 1.5 milyon insan öldürüldü. 4 milyon Iraklı kadın kimsesiz kaldı. Milyonlarca çocuk anasız babasız kaldı. Şimdi ABD'liler askerlerini Türkiye üzerinden tahliye edecekler. Biz bu endişelerimizi dile getirdik. Üzülerek ifade ediyorum ki, Syın Başbakan bir televizyon kanalına 'Biz ABD askerlerinin Türkiye üzerinden tahliye edilmesi taraftarıyız' şeklinde mülakat vermiş. Irak'ta 1.5 milyon insanın öldürülmesine sebep olan ABD işgal kuvvetlerinin bizim mübarek topraklarımızdan geçirilmesi kabul edilemez. Her ABD askeri ortalama 100 kişinin katili demektir. Biz böylesine katil olan, insanların ölümüne vesile olmuş askerlerin Türkiye'den geçirilmesine razı değiliz."


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ