20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürtçe yayınla ilgili her türlü desteğe hazırız
01 Eylül 2013 Pazar 14:13

Kürtçe yayınla ilgili her türlü desteğe hazırız

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Sözcüsü Dizayi, AA'nın Kürtçe yayınına başlamasına ilişkin, "Biz hükümet olarak her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Sözcüsü Sefin Dizayi,  AA'nın Kürtçe yayınına başlamasına ilişkin, "Anadolu Ajansı'nı ve çalışanlarını kutluyorum, başarılar diliyorum. Biz hükümet olarak her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.  

AA'nın Kürtçe yayını başlatmakla büyük bir adım attığını ifade eden Dizayi, "Anadolu Ajansı'nın, 90 yıllık tecrübesiyle Kürtçe'nin hem Kurmancca hem de Soranca  lehçesiyle yayına başlaması büyük bir adımdır" diye konuştu.

Anadolu Ajansı'nın Erbil ve Süleymaniye'deki varlığının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Dizayi, şunları söyledi:

"Anadolu Ajansı, Irak Kürdistanı'nın siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmelerini, doğru ve dürüst bir habercilikle yapan bir müesesedir. Bütün Türkiye'ye ve Türkiye'nin ötesinde bütün dünyaya intikal eden haberciliğini, profesyonel bir şekilde sürdüren Anadolu Ajansı'na, bilgi vermek bizim için son derece önemlidir. Anadolu Ajansı'nı ve çalışanlarını kutluyorum, başarılar diliyorum. Biz hükümet olarak her türlü desteği vermeye hazırız"şeklinde konuştu.   

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ