04 Nisan 2020 Cumartesi

Asena Buket Sert / Gündem

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KURALSIZ KURALLI

05 Aralık 2019 Perşembe 14:41
Muhabbetin yanlış yerinde gülen insanları seviyordum, ritimsiz tipleri, oturduğu yere, mobilyalara ve kıyafetlere uymayanları.. dağınıklığı , kağıt gibi dizili olmayan dolapları :) düzenli dağınığım mesela , vazgeçemiyorum bundan. Hayatın mükemmel bir ahenkte olmadığını hatırlatıp inancımızı sarsan o başka gerçekleri..  Kabulleniyorsun çaktırmadan aslında :) 
Kendime yakıştırmadığım davranışları, durmam gereken ama bazen (her insan kadar ) duramadığım öfkeli zamanlarımı da seviyordum. 
 
Bilirdim ki ; ben fazla konuşurum, hızlı ve yutmadan kelimeleri ve ortadan dümdüz cevaplarımı verirdim. Çokça intikamlarda alınırdı dirseğini yediğim her cinsten.. yaşattıklarının bedeli tek tek ödetilirdi de tüm iyi niyetlerimin  katillerinden.
Özsaygımdan değerli değildi hiç biri ! İntikam sevemedim vesselam, beklemeyi , mahcup etmeyi , ders vermeyi sevdim. Nede olsa eğitmen anne babaya sahip olunca bakışın belli stratejide oluyor. Sanırım bu konuda babama benziyorum. Kin tutmayan, intikamdan beslenmeyen , yanında yürürken sanki zanlıymışım gibi tedirgin ürkek yürürdüm ama dimdik şekilde, en güçlü ben olurdum öyle bir adam. Ama altında altındaki o affedici kalbi ve asla sahip olmadığım o merhameti... Evet hala beceremiyorum onun gibi affetmeyi , henüz o kadar büyümedim kabul. Babamın dondurmayla kandırdığı koca çocuğum değişmedi, değişmezki:) 
 
Kural bilen kuralsız denebilir aslında bana . Kurallara uymayı sadece işimde seviyorum özelimde asla değil :)
Hiç bir şey mükemmel olmak zorunda değil, bizler de değiliz. 
*“Hatasız ölmek değil asıl mesele..
Asıl mesele az hatayla ömür geçirebilmek.. *
hatalar yapmaya devam edicez itiraf edelim kendimize ! 
Her beyaz temiz olmuyor veyahut her siyah karartmaz içimizi. 
 
Ve 2019 dan da bir ders aldım kendime;
“İnancın, mezhebin, ırkın ne olursa olsun, hataların, yanlışların ne olursa olsun , en kötüsü de , en gaddarıda,en dağınığı da olsan, kötü olmaya da çalışsan “kalbini,niyetini hep iyi/temiz tut” 
 
Hayat sana bahar dalı uzattı diye isyan etme, karşıla o dalı ve bil ki bahar da o dalların hepsi birer birer çiçek açaçaktır sana .. eninde sonunda çiçek gibi görünüp , temiz kokmaya başlayacağız. 
Sabit düşünmemek gerek Dal ,başlı başına sadece bir çomak değildir, tohumunu göstermese de bellidir. Sonu çiçek:) kimi Kardelen, kimi orkide ,kimi papatya, kimi zakkum..
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ