03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kredi kartına taksit sınırlandırması
31 Ocak 2014 Cuma 15:58

Kredi kartına taksit sınırlandırması

İzmir Elektronikçiler Odası Başkanı Üstün: "Konuyla ilgili hukuki çalışma başlatacağız

İzmir Elektronikçiler Odası (İZELKO) Başkanı Ali Üstün, kredi kartına taksit uygulamasının sınırlandırılması ile ilgili hukuki mücadele başlatacaklarını söyledi.

İZELKO Olağan Genel Kurulu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Ali Üstün, yeniden seçildi.

Üstün, yaptığı konuşmada, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) çıkardığı "Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik" ile 1 Şubat'tan itibaren kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon harcamalarında taksit uygulanamayacak olmasını eleştirdi.

Yeni düzenlemeye göre bazı ürünlerin kredi kartı ile satışında taksit sayısının 9 ile sınırlandırıldığını hatırlatan Ali Üstün, "Elektronik sektöründe taksit sayısı kaldırıldı. Cep telefonları bundan böyle nakit veya tek sliple satılabilecek. Bu uygulamanın bilgisayarları da kapsayıp kapsamadığını henüz bilmiyoruz. Uygulama elektronik sektöründe faaliyet gösteren esnafı olumsuz etkileyecektir. Bu konuda esnaf kesiminden yoğun tepki alıyoruz. Konuyla ilgili hukuki çalışma başlatacağız" dedi.

Başkanlıkta 4. dönemini geride bıraktığını belirten Üstün, yeni dönemde esnafa yönelik çalışmalara ağırlık vereceklerini söyledi.

Muhabir: Ali Riza Karasu
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ