21 Haziran 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köyceğiz Dalyanındaki Çamur Banyoları Turislerin Büyük İlgisini Çekiyor
01 Temmuz 2009 Çarşamba 23:27

Köyceğiz Dalyanındaki Çamur Banyoları Turislerin Büyük İlgisini Çekiyor

Muğla'nın Köyceğiz ve Ortaca İlçelerinde Bulunan Dalyan Kanallarıyla Köyceğiz Gölü Şimdi de Çamur Turizmiyle Yerli ve Yabancı Turistlerin İlgisini Çekiyor. Yaz Sezonuyla Birlikte Dalyandaki Çamur Banyoları, Tatil İçin Muğla ve İlçelerini Tercih Edenlerin

Muğla'nın Köyceğiz ve Ortaca ilçelerinde bulunan dalyan kanallarıyla Köyceğiz gölü şimdi de çamur turizmiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Yaz sezonuyla birlikte dalyandaki çamur banyoları, tatil için Muğla ve ilçelerini tercih edenlerin uğramadan geçmediği en önemli yerlerden biri haline geldi. Tıklayın Amerika'da yaşama şansı yakalayın!Tatillerini Marmaris, Fethiye ve Sarıgerme gibi yerlerde geçiren veya konaklayan yerli ve yabancı turistler, büyük teknelerle dalyan kanallarının başlangıcı olan İztuzu sahillerine kadar gittikten sonra küçük gezi tekneleriyle kanalı geçerek çamur banyolarına ulaşıyor. Turistlar, buralarda yaklaşık bir saat, çeşitli hastalıklar için şifa bulmak amacıyla çamura giriyorlar.

Dalyan Çamur Banyoları yetkilisi İbrahim Uysal, İngilizler ve Hollandalılar başta olmak üzere çeşitli ülkelerden 10 binlerce yabancı turist geldiğini, yörenin doğal kaynak suyu ve çamurundan yararlandıklarını söyledi. Uysal, çamur banyolarının romatizma ve siyatik hastalıkları için yararlı olmasının yanında kükürtlü kaplıca sularının da kan dolaşımını hızlandırdığını, cildi güzelleştirdiğini ve çeşitli cilt hastalıklarına iyi geldiğini kaydetti.

Turistler de şifalı çamura girebilmek için bu yöreye geldiklerini, kükürt kokusuna alıştıktan sonra severek çamur banyosu yaptıklarını ifade etti. Dalyan ve çevresine yılda gelen yaklaşık 300 bin turistin büyük bölümü, yöredeki çamur banyolarına mutlaka giriyor. Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, dalyan kanallarının ve Köyceğiz gölünün yöre ve ülke turizmi içinde seçkin bir yeri bulunduğuna dikkat çekti. Vali Altıparmak, "Sahip olduğumuz bu değerlerin, koruma kullanma dengesi içinde duyarlılıkla korunmasında bütün kişi ve kuruluşların görev ve sorumlulukları bulunmaktadır." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ