06 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kötü davrandığı köpeği elinden alındı
12 Mayıs 2016 Perşembe 12:51

Kötü davrandığı köpeği elinden alındı

MARMARİS'te kötü şartlarda bakıldığı öne sürülen köpek, hayvanseverlerin şikayeti üzerine jandarma ekiplerince sahibinden alındı

MARMARİS'te kötü şartlarda bakıldığı öne sürülen köpek, hayvanseverlerin şikayeti üzerine jandarma ekiplerince sahibinden alındı. Ayrıca köpeğin sahibine 2 bin lira para cezası kesildi. “Mayıs” adı verilen ‘mağdur’ hayvanın rehabilitesi tamamlandıktan sonra sahiplendirileceği belirtildi.

 

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği, Hisarönü Mahallesi'nde bir köpeğe kötü şartlarda bakıldığı öne sürerek Kaymakamlığa şikayetçi oldu. Bunun üzerine harekete geçen jandarma, Köpeğin sahibini hayvan bakmaktan men etti, 2 bin lira idari para cezası kesti. Sahibinden alınan köpek Marmaris Hayvan Barınağı'na götürüldü.

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği temsilcisi Tülay Yıldız, "Hisarönü mahallesinde sürekli mama götürdüğümüz bir yerde, bahçe içinde sürekli bağlı bir köpek gördük. Uzun zaman köpeğin aynı halde olduğunu izledik. Sahipleri ilçe merkezine taşınmış. Köpeği sürekli bahçelerinde bağlı olarak tutuyorlardı. Tespitlerimiz üzerine Kaymakamlık veterinerine gidip tespitte bulunduk. Hayvanın yaşama şartları çok kötü durumdaydı. Bunun üzerine veterinerler köpeğin alınması ve sahibine ceza kesilmesi için bir tutanak tuttular. Yazışmalar üzerine kaymakamlık geçtiğimiz günlerde köpeğin alınması yönünde bir karar aldı. İlçe Jandarma ekipleriyle giderek hayvanı aldık. Sürekli bağlı kaldığı için biraz yabani. Şu an barınağa her gelen hayvan gibi karantina bölgesinde tutuluyor. Bir müddet sonra gönüllü annelerimizle ismini 'Mayıs' koyduğumuz köpeğimize eğitim vermeye başlayacağız. Umuyorum bir yıl içerisinde de sahiplendirmiş olacağız" dedi.

'ONLAR DA CANLI'

Onlarında can taşıdığını vurgulayan Yıldız, "İnsanlar bunlar sadece köpek. Bunu bağlar bir kuru ekmek ve su verir bakarım' diye düşünüyorlar. Onların da bir canı var. Ayriyetten hayvan sahiplerinin de sorumlulukları var. İlk olarak aşılarını tamamlatacak sonrasında ise her şartta onun rahatı ve bakımı için gereken tüm önlemleri alacaklar. Ayıca, doğurtmak istiyorsa bunu belediye veterine kaydettirdikten sonra yapacak. Bebekleri de kayıt altında sahiplendirecek" dedi. (Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ