11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kosova Prizen Orkide Kadınlar Derneği El Sanatları Grubu 15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivalinde
13 Mart 2020 Cuma 11:14

Kosova Prizen Orkide Kadınlar Derneği El Sanatları Grubu 15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivalinde

Başkanları Sevgi Kervan ile birlikte Kalimerhaba Derneğini ziyaret eden grup üyeleri, bir hafta boyunca Marmaris'te kalarak Prizen ve Marmaris arasında bir sanat köprüsü oluşturmayı planlıyor.

15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivalinde el sanatlarının çeşitli dallarından ürünler sergileyecek olan grup, festival programında yer alan kültür sanat gezileri ile çevreyi tanıyarak incelemelerde bulunacak. 

İlk olarak Kapurcuk, Kaybolan Meslekler Atölyesi, Kale Müze ve Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası El Sanatları sergisini gezecek grup ardından MTO Osmaniye Bal Evi ve Bayır'daki tarihi zeytinyağı işliğinde incelemelerini sürdürerek bölgenin ören yerlerini gezecek.

Kosova Milletvekili Enis Kervan'ın eşi olan Kosova Prizen Orkide Kadınlar Derneği Başkanı Sevgi Kervan, Türkiye'de Marmaris'te olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek "Kalimerhaba Derneği Başkanı Tiyatro Sanatçısı Sema Sonat ile tanışma onurunu yaşamanın yanı sıra böyle bir festivalde yer almak bizleri son derece menun etti, emek verenleri, destek olanları kutlar, Kosova'da da birlikte etkinlikler yapmayı dileriz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ