09 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kontör hırsızı diskoda yakalandı
06 Eylül 2008 Cumartesi 13:53

Kontör hırsızı diskoda yakalandı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, bir işyerinden 2 bin 500 YTL'lik kontör çaldığı ileri sürülern M.S. eğlenmek için gittiği diskoda polis tarafından yakalandı. Kendisini gözaltına almak isteyen polislerden birinin elini ısıran M.S., sevk edildiği adliyede tu

Olay, bugün saat 00.30 sıralarında Tepe Mahallesi 33'üncü Sokakta bulunan, Metin Yıldız'ın (38) işlettiği cep telefonu ve aksesuvarları satışının yanı sıra kontörlü telefon etme imkanı sunan 'Call Shop' adlı işyerinde meydana geldi. İddiaya göre, M.S. (22) 'Call Shop'a girip kontörlü telefonlardan biriyle görüşme yapmaya çalıştığı sırada işyeri sahibi Metin Yıldız, kapının önünde bir arkadaşıyla sohbet etmeye başladı. Bu sırada içeride yalnız kalan M.S., yazar kasanın yanında duran çeşitli GSM şirketlerine ait kontörleri çalarak pantolonunun ceplerine doldurdu. Daha sonra kapı önündeki işyeri sahibi Yıldız'a görüşme yapmadığını belirterek, hızla yaya olarak uzaklaştı.

Metin Yıldız, işyerine girdiğinde yazar kasanın yanındaki kontörlerin yerinde olmadığını farkederek, durumu polise bildirdi. Yıldız, polise kontörleri çaldığından şüplendiği M.S.'nin eşkalini verdi. Çevrede çalışma başlatan polis ekipleri, M.S.'yi saat 03.30 sıralarında Barlar Sokağı'ndaki bir diskoda yakaladı. M.S.'nin üzerinde yapılan aramada toplam 2 bin 200 YTL değerinde kontör ele geçirildi. M.S.'nin 300 YTL'lik kontörü ise eğlenceye gitmek için sattığı belirlendi.
Gözaltına alınarak, ekip otusuna bindirilmek istenen M.S., kaçma teşebbüsünde bulundu. M.S., bu sırada kendisine engel olmayan bir polis memurunun da elini ısırdı. Güçlükle etkisiz hale getirilen M.S., kelepçelenerek Çarşı Polis Merkezi'ne götürüldü. İşyeri sahibi Metin Yıldız tarafından da teşhis edilen M.S.'nin hırsızlıktan 12 ayrı sabıkasının bulunduğu ortaya çıktı. M.S., polisteki işlemlerinin ardından 'Nitelikli hırsızlık' ve 'Polise Pasif Mukavemet' suçlamasıyla bugün çıkarıldığı, adliyede tutuklandı.

İşyeri sahibi Metin Yıldız, kontörlerini çalan kişiyi kısa sürede yakalayan polislere teşekkür ederek, bir tepsi baklava ikram etti.

Ali GÜNDOĞAN  ( DHA )

YORUMLAR
helal olsun yunus polisi abilere......
marmaris_48
marmaris de görev yapan yunus abilerin hepsini tanıyorum hiçbirinin korkusu yok ben de onlar gibi olmak isterdim başarılarının devamını diliyorum...
08 Eylül 2008 Pazartesi 13:58
78.173.249.50
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ