13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konacık alt yapı çalışmaları
30 Aralık 2008 Salı 10:28

Konacık alt yapı çalışmaları

Konacık Belediyesi, belde genelinde tüm hızıyla sürdürdüğü altyapı ve kanalizasyon çalışmalarına, Öziçi mevkii'nde start verdi. Yahya Kemal Beyazıt sokak, Gül sokak, ve Kadirler sokak'ta altyapı çalışmaları hızla sürüyor. Öziçi mevkii'nde 1500 mt. Kanaliz

Konacık Belediyesi, belde genelinde tüm hızıyla sürdürdüğü altyapı, kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları hızla devam ediyor. Öziçi mevkii'nde başlanan çalışmalar kapsamında; Yahya Kemal Beyazıt sokak, Gül sokak, ve Kadirler sokak'ta altyapı çalışmaları devam ediyor. Öziçi mevkii 34.500 m2 alana sahiptir. Yaklaşık 1000'in üzerinde vatandaş ikamet ediyor ve 200-250 mesken bulunuyor. Öziçi mevkii'nde 1500 mt. Kanalizasyon hattı, 1500 mt. Yağmur suyu hattı ve yaklaşık 1500 mt. de su isale hattı döşeneceğini belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun yapılan çalışmaların 60 iş günü içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun yaptığı açıklamada ; “ Öziçi Mevkii'nde altyapı anlamındaki çalışmalarımız başlamış bulunuyor. Hem yağmur suyu ve kanalizasyonla ilgili çalışmalarımız, hem de arıtma tesisimizi devreye sokma çalışmaları devam etmekte olup, kanalizasyon hattıyla birlikte, buradaki fosseptik ve atık su probleminin çözülmesi planlamıştır. Ayrıca bu bölgedeki Telekom'un telefon hatlarını yer altına alma çalışmaları ile su işleri birimimizin şehir içi su şebekesiyle ilgili hat döşeme çalışmaları yapılacaktır. Konacık Belediyesi olarak girdiğimiz Öziçi Mevkii'nden inşallah altyapı probleminizi çözerek çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Yaz sezonu gelmeden bu bölgenin asfaltlaması, parke döşeme çalışmaları, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları bitirilerek tertemiz, yaşanılabilir bir şekilde, çamurdan ve kokudan arındırılmış olarak sezona gireceğiz.

Konacık belediyesi olarak seçime endeksli çalışmıyoruz. 5 yıllık planlı programlı geleceğe yönelik hesabını kitabını iyi yapan, vizyon belirleyen bir belediyeyiz. Bu çalışmalar bugün planladığımız seçime yönelik çalışmalar değil altı ay, 1 yıl öncesinden planladığımız çalışmalardır. Bu yüzden asla ve asla seçime yönelik çalışma yapmıyoruz vatandaşlarımız bunu kesinlikle bilsinler. Biz geleceğe yönelik yani Konacık'ın geleceğini nasıl daha sağlam inşa ederiz nasıl daha kalıcı çalışmalar yaparız diye düşünüyoruz. Çünkü her kazılıp yeniden yapılan yol ya da yeniden yapılan asfalt'ın maliyeti vatandaşlarımızın cebinden çıkıyor. Belediye çalışanlarının ve belediye başkanının sadece iş anlamında katkısı var. Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun seçimlerle ilgili de bir risk görmediğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ