15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kömürcü’den dostluk mesajı
05 Aralık 2008 Cuma 13:48

Kömürcü’den dostluk mesajı

Türkiye Beyzbol Softbol Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu'nun yeni başkanı Şahin Kömürcü, tüm camianın ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve herkesi kucaklayacak bir yönetim anlayışına sahip olduklarını belirterek, “Federasyon bünyesindeki tüm spor branşl

Türkiye Beyzbol Softbol Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu'nun yeni başkanı Şahin Kömürcü, tüm camianın ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve herkesi kucaklayacak bir yönetim anlayışına sahip olduklarını belirterek, “Federasyon bünyesindeki tüm spor branşlarına aynı özeni göstererek ülke genelinde yaygınlaştırılması ve hak ettikleri seviyeye taşınması için herşeyi yapacağız” dedi.

Geldikleri konumun öneminin, ciddiyetinin ve camianın beklentilerinin fazlasıyla farkında olduklarını belirten Kömürcü, “Dünya çapında takım sporu olarak yayılmış, ünlenmiş 4 branşı birden bünyesinde barındıran tek federasyon olma özelliğindeyiz. Çok geniş bir alanda faaliyet göstermekteyiz ve geniş bir oyuncu potansiyeline sahibiz. Bu konuda en büyük avantajımız sporcularımızın ve takımlarımızın genellikle elit ve özel bir kesim olan üniversite takımları ve üniversite öğrencilerinden oluşuyor olması. Örneğin bugün federasyonumuz bünyesindeki branşlardan Amerikan Futbolunda lisanslı sporcularımızın yüzde 95'i üniversite öğrencisi veya mezunudur ve bu özellik sadece bu spor dalına ait olması nedeniyle ona özel bir kimlik kazandırmıştır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ