01 Haziran 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Klasik müzikle tedavi
01 Şubat 2014 Cumartesi 16:23

Klasik müzikle tedavi

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde uygulanan tedavi programı kapsamında İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları konser verdi

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde uygulanan tedavi programı kapsamında İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları konser verdi.

Dilşikar Hatun Hamamı'nda düzenlenen ve hamam akustiği içinde ses sistemi olmadan verilen 20 dakikalık konseri danışanlar ve hastane çalışanları izledi.

Konser öncesi gazetecilere açıklama yapan hastanenin başhekimi Ahmet Ayer, danışanlara yönelik düzenlenen rehabilite etkinlikleri kapsamında İzmir Devlet Opera ve Balesi ile anlaşma yapıldığını, ayda en az 1 kez olmak üzere dinleti etkinlikleri yapılması yönünde anlaşma sağlandığını söyledi.

Hastaneye başvuran kişileri hasta olarak değil danışan olarak tanımladıklarını belirten Ayer, düzenledikleri tedavi programlarıyla çok sayıda danışanın toplum içinde yaşama uyum sağlar hale geldiğini, birçoğunun iş bularak çalışmaya başladığını kaydetti.

Danışanların sosyal yaşama bağlanması için yürüttükleri çalışma kapsamında 100 aileye ulaşarak eğitim verdiklerini anlatan Ayer, düzenledikleri meslek kurslarını tamamlayan 18 danışanın çalışma hayatına atıldığını, hedeflerinin 300 aileye ulaşmak olduğunu ifade etti.

İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının 1 yıl süreyle her ay tedavi amacıyla mini konser vereceği belirtildi.

Muhabir: Sedat Şimşek
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ