14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kızımın organlarını çaldılar
28 Nisan 2009 Salı 19:25

"Kızımın organlarını çaldılar"

Bir Kadın, Bir Çocuk Annesi Kızına Mide Rahatsızlığı Nedeniyle Gittiği Hastanede Önce 'Kanser' Teşhisi Konulduğunu, Sonra da Ameliyatla İç Organlarının Çalındığını İddia Etti.

Bir Kadın, Bir Çocuk Annesi Kızına Mide Rahatsızlığı Nedeniyle Gittiği Hastanede Önce 'Kanser' Teşhisi Konulduğunu, Sonra da Ameliyatla İç Organlarının Çalındığını İddia Etti.Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde bir kadın, bir çocuk annesi kızına mide rahatsızlığı nedeniyle gittiği hastanede önce 'kanser' teşhisi konulduğunu, sonra da ameliyatla iç organlarının çalındığını iddia etti. 5 yıl önce meydana gelen olayı yargıya taşıyan kadın bugün adliye sarayı önünde bekleyen gazetecilerden yardım istedi. Embiye Kahraman (60), sonuna kadar hakkını arayacağını söyledi.
İddiaya göre, Embiye Kahraman'ın kızı Türkan Kahraman, 5 yıl önce mide rahatsızlığı nedeniyle Çekirge Devlet Hastanesi'ne gitti. Hastanede genç kadını muayene eden doktor M.Ö. endoskopi yapıp kronik gastrit tanısı koydu. Yaşadıklarını anlatan anne Kahraman, "Kızım ilaçlara tepki gösterdi. Bunun üzerine bize aynı hastanede görev yapan bir başka doktor T.G.'yi tavsiye ettiler. Hastanın tekrar tomogrofisini isteyen T.G. hastayı 15 gün boyunca gözetim altında tutacağını belirterek hastaneye yatırdı. T.G., midesinde tümör olduğunu acilen ameliyata almak zorunda olduğunu söyledi. Geçirdiği ameliyatın üzerine kızımın belinde ve karnında aşırı ağrılar başladı. T.G.'ye ağrıların sebebini sorduk. Önemli bir şeyin olmadığını, taburcu edeceğini söyledi. İmza atıp hastaneden taburcu olan Türkan'ın aynı günün akşamında sancıları şiddetlendi. Aynı hastanenin acil servisine geldik, sabaha kadar acil serviste kaldık. Israrım sonrası Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk ettiler. Uludağ Üniversitesi'nde de T.E. isimli doktor karşıladı. T.E. diğer hastanedeki doktor T.G. ile görüştüğünü belirtip, MR'e gerek olmadığını söyledi. Üniversite hastanesinde de 20 gün yatan Türkan 20 gün boyunca kemoterapi ilaçları alarak buradan da taburcu oldu. Acı gerçeği Onkoloji Hastanesi'nde gördük." dedi.

Kahraman'ın iddialarına göre doktorlar, Türkan Kahraman'ın film ve raporlarına baktığında çekilen filmlerle uygulanan tedavilerin birbirini tutmadığını fark etti. Genç kadından tekrar tomografi, ultrason ve MR örnekleri alan doktor, endoskopi sonrası alınan parçaları incelediğinde genç kadının kanser olmadığını, kronik gastrit tanısı koydu. Türkan'ın yumurtalığının, böbreklerinden birinin, kalınbağırsağının tamamının ve karaciğerinin de bir bölümünün alınmış olduğu belirlendi. Midenin dikilmiş gibi gösterilmesine rağmen mideye herhangi bir işlem yapılmadığını da belirten doktor, sadece organların alındığını söyledi.

Acı gerceği öğrenen anne, endoskopi sonrası kızının midesinden alınan parçaları da alarak üniversite hastanesinin yolunu tuttu. Kızının taburcu olduktan sonra evde durumunun ağırlaştığını ve 112 ambulansıyla kaldırıldığı Bursa Devlet Hastanesi'nde 4 gün makineye bağlı olarak yaşadıktan sonra hayatını kaybettiğini söyleyen acılı anne, konunun takipçisi olacağını söyledi.

Anne Kahraman, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve İnsan Hakları Komisyon Başkanlığı'na şikayet dilekçesi gönderdi. Embiye Kahraman, Onkoloji Hastanesi'nin kendisine verdiği kızının vücudundan aldığı parçaları Bulgaristan Sitohistoloji Labarotuarı'na gönderdiğini söyledi. Bulgar doktor D.Makakov'un raporu doğrultusunda Türkan Kahraman'dan alınan parçalarda kanser bulgularına rastlanmazken, şiddetli kronik yüz gastriti teşhisi konulduğu ifade edildi. 5 yıl boyunca kızından alınan parçaları kavanozda saklayan Embiye Kahraman hukuk mücadelesine sonuna kadar devam edeceğini kaydetti. Geldiği Adliye Sarayı'nda gazetecilerden yardım isteyen acılı anne, "Kızımın organlarını çaldılar" diye bağırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ