12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kızılay 1 milyon iyi insan arıyor!
23 Ekim 2008 Perşembe 23:50

Kızılay 1 milyon iyi insan arıyor!

1 milyon iyi insan aranıyor” sloganıyla kan bağışı kampanyasını başlatan Türk Kızılayı kampanyanın 3. süne Karacan Point Center'da devam ediyor.

Yarın sona erecek kampanyada Türk Kızılayı Marmaris Şube Başkanı Nafiz Kamadan, tüm Marmaris halkının kampanyaya destek olmasını istedi. 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Türk Kızılay'ı Marmaris şube başkanı Nazif Kamadan, “Yaşadığımız hayatta yarın başımıza neler geleceğini hiç kimsenin bilme olanağı yok. Kan hepimize gerekli 'bana lazım olmaz' dememek gerekiyor. Kızılay'a kan bağışlamak bu yüzden çok önemli. En zor anımızda bizim yanımızda olacak güç her zaman olduğu gibi yine Kızılay'ımız olacaktır” dedi.

Kan bağışlamanın herhangi bir sağlık problemine yol açmadığının da altını çizen belirten Kamadan “İnsanlarımızda 'sen kansızsın kan verme, sen zayıfsın kan verme' gibi yanlış kanılara dayanan düşüncelerin var olduğunun biliyoruz. Oysa 18- 65 yaş arasında sağlıklı her insan kan verebilir kan vermek herhangi bir sağlık problemine neden olmaz bilakis vücudu daha zinde kılar” dedi.

Haydi Kan bağışına
Gündem Gazetesi ailesi olarak; Kanımızın yetmemesi sizin de kanınıza dokunuyorsa, bugün başkalarının, yarın sizin veya yakınlarınızın kana ihtiyaç duyabileceğinin siz de farkındaysanız, sadece 25 dakikanızı ayırarak ülkemizin kan ihtiyacını karşılayabilir, binlerce hayat kurtarabilirsiniz. Ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi, tüm iyi insanlarımızı gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılayı'na kan vermeye çağırıyoruz. Haydi, kan bağışına.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ