25 Ocak 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kış Trofesi İkinci Ayak Yat Yarışları sona erdi.
09 Şubat 2009 Pazartesi 11:04

''Kış Trofesi İkinci Ayak Yat Yarışları'' sona erdi.

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından düzenlenen ''Kış Trofesi İkinci Ayak Yat Yarışları'' sona erdi.

Marmaris Körfezi'nde, Uluslararası Yelken Federasyonu'nun yelken yarış kurallarının özel açık deniz yönetmeliğine göre yapılan yarışa 18 yatın katıldığı belirtildi.
Yarışın ikinci gününde saat 11.15'te verilen startın ardından, boyları 6 ile 27 metre arasında değişen yatlar üç ayrı sınıfta yarışmaya başladı. Biri üçgen rota olmak üzere 4 farklı rotada yarışan yatlar, zaman zaman şiddetini arttıran rüzgar ve yağmur nedeniyle zor anlar yaşadı.
İki gün süren yarışta, IRC 1 sınıfında My Mistress isimli yat birinci, Gökova ikinci, Philoxene ise üçüncü oldu. IRC 2 sınıfında birinciliği Hadar, ikinciliği Shakara, üçüncülüğü de Blues elde etti. Destek sınıfında ise birinciliği Yüksel 33, ikinciliği Lucy ve üçüncülüğü Eda isimli yat kazandı.
Yatların yarıştığı, rota 1 ve üçgen rotanın 12 deniz mili, rota 4'ün 9, rota 2 ve 3'ün ise yaklaşık 7 deniz mili olduğu öğrenildi.
Rüzgarın beklenenden daha şiddetli olması nedeniyle erken sona eren yarışta dereceye giren yatçılara çeşitli ödüller verileceği açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ