03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıroya bu arabayı vermiyorlar
16 Eylül 2008 Salı 11:53

Kıroya bu arabayı vermiyorlar

"Kıroyum ama para bende" demek yetmiyor. Türkiye'de sadece 7 kişi uygun bulundu. Şartları çok özel. Arabanın kaskosu bile 210 bin YTL.

Dünyanın en pahalı seri üretim spor otomobili olan Bugatti Veyron, Doğuş Otomotiv tarafından Türkiye'de 2.4 milyon Euro'ya satışa sunuldu.

Vergisiz fiyatı 1.1 milyon Euro olan Veyron'a sahip olmak isteyen 7 Türk bugün İstanbul caddelerinde VIP test sürüşüne katılacak. Kasko bedeli bile 210 bin YTL (120 bin Euro) olan bu superspor otomobili satın almak için sadece 2.4 milyon Euro'ya sahip olunması yeterli değil.

Doğuş Otomotiv-Bugatti Genel Müdürü Gino Bottaro, bir günlük VIP test sürüşüne katılabilecek potansiyel müşterilerin listesini kısa tutmakta zorlandıklarını belirterek, "Sonunda 7 kişi seçtiK. Bu katılımcıların çok özel otomobillerin yanı sıra yatlara ve super lüks gayrimenkullere sahip olan kolleksiyonerler olmasına dikkat ettik" dedi.

Doğuş Otomotiv olarak 2009 yılı için 1 adetlik kotaları bulunduğunu söyleyen Bottaro, "Bugatti bize bir sürprizde de bulundu. VIP test sürüşüne katılacak potansiyel müşterilerden biri bu otomobili satın almak isterse, aylarca beklemeye gerek duymadan anında Bugatti Veyron 16.4 sahibi olabilecek. Bugatti Türkiye için Siyah-kırmızı renklerde bir aracı hazırda bekletiyor" diye konuştu. VIP test sürüşünün İstanbul ve civarında gerçekleşeceğini belirten Bottaro, "Televizyonlarda gördüğümüz Bugatti Veyron, yarın (bugün) İstanbul yollarında boy gösterecek" dedi.

Ocakta zam geliyor

Vergisiz fiyatı 1.1 milyon Euro olan otomobilin Ocak 2009'da zamlanacağına dikkat çeken Bottaro, "Yılbaşından itibaren aracın anahtar teslim fiyatı 2.4 milyon Euro'dan 2.6 milyon Euro'ya yükselecek. Bu tarihten önce satın alan müşteri kazançlı çıkacak" diye konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ