03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kırmızı Işık TRT 1’ DE
30 Ekim 2008 Perşembe 10:58

Kırmızı Işık TRT 1’ DE

Emniyet Genel Müdürlüğü ve TRT Genel Müdürlüğü'nün işbirliğiyle hazırlanan 13 bölümlük dizinin ana sporsorluğunu da TŞOF (Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu) üstleniyor. Proje danışmanlığına Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Celal UZUNKAYA'nın, ya

Her gün onlarca kaza ve bu kazalarda yaşanan ölümler-yaralanmalar olanca gerçekliğiyle bir Türkiye gerçeği olarak varlığını devam ettiriyor. Trafik kazaları/güvenliği her dönem ülkemizin önüne konulan acı bir fatura olma özelliğini maalesef koruyor.

“Peki maddi-manevi büyük kayıplara yol açan kazaların önüne nasıl geçilir?” Bu konuda uzmanların çözüm önerilerinin başında (sorunlu birçok alanda olduğu gibi) “Eğitim” geliyor. 26 Ekim'de ilki gösterilen ve her Pazar 16.30'da TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan “Kırmızı Işık” trafik sorununa eğitsel bir çözüm olma iddiasıyla ve içeriğiyle film tadında ve dizi formatında görsel bir şölen olarak ortaya çıkıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve TRT Genel Müdürlüğü'nün işbirliğiyle hazırlanan 13 bölümlük dizinin ana sporsorluğunu da TŞOF (Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu) üstleniyor. Proje danışmanlığına Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Celal UZUNKAYA'nın, yapımcılığına Şener DANYILDIZ'ın imza attığı “Kırmızı Işık” Türk Sineması'nın önemli isimlerini bir araya getirdi.

Cüneyt Arkın, Serdar Gökhan, Murat Soydan, Tamer Karadağlı, Halil Ergün, Aydan Şener, Oktay Kaynarca, Davut Güloğlu, Sevtap Parman, Fatma Belgen, Salih Kırmızı ve Cihan Ünal gibi birçok ünlü isimlerin yer aldığı proje, formatı ve büyüklüğü ile Türk televizyonculuk tarihinde bir ilki başarmış oluyor.Bilgi İçin: Şener Danyıldız (Yapımcı) Tel: 0506 3977373
senerdanyildiz@hotmail.com - sener.danyildiz@trt.net.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ