26 Mayıs 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kırmızı Çizgiler değil
07 Nisan 2009 Salı 21:19

"Kırmızı Çizgiler" değil

Bahçeli, Obama ile Yaptığı Görüşmenin İçeriği Konusunda "Kırmızı Çizgiler" Olarak Basında Yer Alan Görüşmelerin Hiçbirisinin Doğru Olmadığını Söyledi.

Bahçeli, Obama ile Yaptığı Görüşmenin İçeriği Konusunda "Kırmızı Çizgiler" Olarak Basında Yer Alan Görüşmelerin Hiçbirisinin Doğru Olmadığını Söyledi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Obama ile yaptığı görüşmenin içeriği konusunda "Kırmızı çizgiler" olarak basında yer alan görüşmelerin hiçbirisinin doğru olmadığını söyledi. Bahçeli, Obama'nın ne kadar süredir siyasette olduğunu sorduğunu ve MHP hakkında bilgi almak istediğini, kendisinin de özet bilgi verdiğini kaydetti.
Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilerin dün ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı görüşmeye ilişkin sorularını yanıtladı. Görüşmeye ilişkin "Kırmızı çizgiler" şeklinde basında yer alan görüşmelerin hiçbirisinin doğru olmadığını söyleyen Bahçeli şu bilgileri verdi:

"4 Kasım 2008 tarihinde Devlet Başkanı seçilmesi münasebetiyle kendilerini tebrik ettik. Yurt dışı gezilerinde Kanada dışında ilk resmi ziyaretini Türkiye'ye yapmış olmasını, Türkiye'ye verilen önem açısından olumlu karşıladığımızı söyledik. Çok sayıda devlet, hükümet başkanları ülkemizi ziyaret etmiştir, özellikle de 1999 yılında ve 2004 yılında ABD başkanlarının da ziyareti olmuştur ama kendileri muhalefetle görüşme tercihini ortaya koyarak, bir yenilik başlatmıştır. Bunu da olumlu karşıladığımızı ifade ettik. Dördüncü olarak da Türkiye ile ABD arasındaki çok yönlü ilişkilerin, bu ziyaretle daha kökleşeceği ve derinleşeceğini temenni etmişizdir. Kendileri de siyasette ne kadar süredir olduğumu, MHP hakkında da bilgi almak istediğini söyledi. Ben de MHP hakkında çok özet bir bilgi verdim. Hepsi bu."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ