12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kirayı ödemeyen kadına klozet cezası
23 Ekim 2008 Perşembe 16:10

Kirayı ödemeyen kadına klozet cezası

Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne bağlı Turunç Beldesi'ndeki bir apartta tek başına kalan 55 yaşındaki Romen asıllı Türk vatandaşı Elena Gürkan, işletmecinin kendisini çıkarmak için klozeti ve lavaboyu söktüğünü, 6 aydır büyük sıkıntı yaşadığını iddia etti.

İşletmeci 43 yaşındaki Emin Özgüleşir ise “Dışkısını sağa sola atıyor” dediği kiracısı Elena hakkında, 6 aydır kirayı ödemediği gerekçesiyle tahliye davası açtı.

1997 yılında Romanya'dan Turunç'a tatile gelen, burada Yalçın Gürkan ile tanışıp evlenen ve sonrasında da Türk vatandaşlığına geçen Elena Gürkan, 2005 yılında eşinden ayrılarak tek başına yaşamaya başladı. Bağlanan 500 YTL nafaka ile geçinen ve 2007 yılının eylül ayında, aylık 275 YTL kira ile Turunç Beldesi Alapınar Mevkisi'ndeki aparta taşınan Elena, bir süre sonra işletmecinin değişmesi üzerine sorunlar yaşadı. Almanya'da oturan işletmeci Semiha Bek, bu yılın başında apartın işletmesini Emin Özgüleşir'e devretti. Toplam 8 apart ve 16 daireden oluşan turistik tesiste tadilat yapacağını söyleyen yeni işletmeci Özgüleşir ise kiracı Elena'dan ya üst kata çıkmasını ya da apartı boşaltmasını istedi. Ancak, üst kata çıkmayı istemeyen kadın, kiraların pahalı olması nedeniyle apartı boşaltmayı da kabul etmedi.

'KLOZETİ SÖKTÜLER PERİŞAN OLDUM'

6 ay önce apartta tadilat yapılacağı söylenip kendisinden anahtarın alındığını ve 2- 3 günlüğüne Köyceğiz'deki arkadaşının yanına gitmek zorunda kaldığını belirten Elena Gürkan şu iddiada bulundu: “Turunç'a döndüğümde şok geçirdim. Apart dairemdeki klozet ve lavabonun söküldüğünü gördüm. Hemen geri takmalarını istedim ama 6 ay boyunca beni oyaladılar. Klozet sökülünce perişan oldum. Mecburen dışkımı poşetlere yapmak zorunda kalıyorum. Poşetleri ise daha sonra belediyenin çöp konteynerine atıyorum. İşletmeci bunu beni daireden çıkarmak için yaptı. Ama kiralar çok pahalı, başka yerde oturacak gücüm yok. Klozet takılmadığı için 6 aydır kirayı da ödemiyorum. Şikayet için jandarmaya gittim ama beni dikkate almadılar. İşletmeci hakkında dava açacağım.”

'EVİ TERK ETSİN'

İddiaları yanıtlayan işletmeci Özgüleşir ise Elena Gürkan'ın yalan söylediğini öne sürerek şöyle konuştu: “Benden önceki işletmeciye de kira ödenmemiş. Tadilata başladım ama param bitti. Çünkü Elena'nın sadece elektrik borcu 6 bin YTL tutarında. Borcu ben ödemek zorunda kaldım. Para bitince tadilat çalışmalarına devam edemedim. Sadece Elena'nın kaldığı yerde değil, tadilat çalışması yapılan iki dairede de klozet ve lavabolar söküldü. Bana 6 aylık kirasını ve geçmiş elektrik borcunu ödeseydi, ben de evin eksikliklerini giderirdim. Ama artık bu saatten sonra parayı verse bile burada kalmasını istemiyorum. Pisliğini sağa sola atıyor, çevreye rahatsızlık veriyor. Evi bir an önce terk etsin.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ