21 Ocak 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kimse Girdaba Sürükleyemez
16 Ekim 2008 Perşembe 01:29

Kimse Girdaba Sürükleyemez

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kördüğümü çözdüğünü, umutsuzluğu, karamsarlığı yendiğini, ayaklarının altına aldığını belirterek, ''Artık bundan böyle kimse Türkiye'yi eski girdaba sürükleyemez. Kimse bu ülkenin evlatlarının kalbinde yeşeren o

"TÜRKİYE KÖRDÜĞÜMÜ ÇÖZMÜŞTÜR"

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kördüğümü çözdüğünü, umutsuzluğu, karamsarlığı yendiğini, ayaklarının altına aldığını belirterek, ''Artık bundan böyle kimse Türkiye'yi eski girdaba sürükleyemez. Kimse bu ülkenin evlatlarının kalbinde yeşeren o taze umutları evvelallah söndüremeyecektir, söndüremez'' dedi.


Başbakan Erdoğan, Fatih Üniversitesi'nin 2008-2009 akademik yılı açılış törenine katıldı. Törende, üniversite Rektörü Prof. Dr. Oğuz Borat, Başbakan Erdoğan'a fahri doktora beratını vererek cübbesini giydirdi.
Erdoğan, öğrencilere, ''Sizlere bağlanan umutları, anne-babalarınızın ideallerini gerçekleştirecek, geleceğe binlerce meşale taşıyacaksınız'' şeklinde seslendi.


Umutsuzluğa zerre kadar prim vermeden Türkiye'ye yaraşır gençler yetiştirmek için gecelerini gündüzlerine kattıklarını dile getiren Erdoğan, Türkiye'nin modernleşme serüvenini, çağdaşlaşma sürecini yara-bere almadan yürütmek zorunda olduklarını kaydetti.

TARİHİ ESERLERİMİZİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ


Erdoğan, daha sonra Kadir Has Üniversitesinin Eğitim ve Kültür Merkezinin bulunduğu ek binası, spor salonu ve sağlık ocağı açılışlarına katıldı.
Başbakan Erdoğan burada yaptığı konuşmada, İstanbul'un işgal altında bulunan tarihi eserlerini ortaya çıkarmak durumunda olduklarını belirterek, ''Mücadele vererek bunları aşacak, bu işi temizleyeceğiz'' dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde herkesin ''Haliç temizlenmez'' dediğini hatırlatan Erdoğan, 10 kilometrelik boru hattıyla Haliç'i temizlediklerini ve artık balığın yaşayabildiği Haliç'e kavuşulduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, artık İstanbul'un kongre merkezi, uluslararası dev buluşmaların yapıldığı merkez haline geldiğini kaydetti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ