21 Temmuz 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kim kime niye iş yaptırıyor?
19 Haziran 2009 Cuma 23:55

Kim kime niye iş yaptırıyor?

Ender Türkkan'ın bu iddiaları olay yaratacak....

Bazı ciddi kurumlar adına, bölgemizin on binlerce tanıtım (!) katalogunu hazırlayan Marmaris'teki bir işletmenin, izinsiz kopyaladığı metin ve fotoğrafları kullanarak (gazetecilikte buna 'hırsızlık' denir) iş yaptığını, yanında çalıştırdığı tek personelin de evli ve 32 yaşında olmasına rağmen, sosyal güvencesinin bulunmadığını biliyor musunuz? Marmaris ilçesinin ve beldelerinin bazı belediyeleri de bu işletmeye iş yaptırıyor, (hatta bazıları kayıt dışı iş yaptırıyor) bunu da biliyor musunuz? Bu kurumla yakın işbirliği yapan bir belediye çalışanının, söz konusu işletmenin internetteki haber sitesi aracılığıyla, 'işine gelmeyen' Marmaris'teki basın emekçilerini, hem de çalıştığı kurumun olanaklarını seferber ederek, hakaret etmek suretiyle küçük düşürmek için yoğun gayret sarf ettiğini de biliyor musunuz? Ben hepsini biliyorum… Birkaç arkadaşımla birlikte, yargıya başvurarak bu yasa ve ahlak dışı duruma, belgeleriyle müdahaleye hazırlanıyoruz. İlgili kurumlar, Muğla Valiliği, Marmaris'teki belediyeler, bizden önce yasalara, insan haklarına ve vergi mevzuatlarına aykırı bu duruma müdahale ediniz… İş yaptırdığınız medya, tanıtım ve reklam kurumlarını soruşturunuz ki sonra bize 'gazetelerde hep kötü haberler çıkıyor' demeyiniz..


YORUMLAR
dedenden izin aldınmı ki
İhsan Uludağ
merhaba torun, dedenden izin almadan nereye gidiyorsun. Sana bu lafı söyleteni yakınen tanıyanlardan biriyim. Haklı davasını sonuna kadar götüren kazanır. Maç 90 dakika. Sana benim bu yaşa kadar neler gördüğümü ve nelerle karşılaştığımı ah bir anlatabilsem. Sizler benim daha yarı yaşımdasınız. Yola devam. Deden her zaman icap ettiği şekilde arkanda ve yanında.Yanaklarından öpüyorum.
21 Haziran 2009 Pazar 00:26
88.241.208.142
sanadamı
orhan bıçakçıoğlu
marmariste geldiğim günden beri tanıştığım basın mesublarıyla dostluğumuz devam ediyor onlar bunu malum bir gecede bana yapılmak istenen oyunla en iyi cevabı verdiler ve destek oldular sevgili ender, tahsil ,sende tecrübe,, saygı desen sende efendilik her şey sende neyimi hazmedimiyorlar önce bunları sonra adam gibi adam olan sevgili kardeşim ender türkkanı. senin onurlu hareketin sadece senin değil tüm marmaris ve türkiyedeki basın mensublarının mücadelesidir sonuna kadar omuz omuza beraber
20 Haziran 2009 Cumartesi 19:57
88.244.116.243
HAN-I YAĞMA - 2
Adem Ülker
Büyüklüğün biraz ağır da olsa hazmı yok zarar
Gurur-ı ihtiıamı var, sürur-ı intikaamı var.
Bu sofra iltifatınızdan işte ab u tab umar.
Sizin bu baş, beyin, ciğer, bütün şu kanlı lokmalar...
Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
-Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak!
Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak!
Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak,
Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak...
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
20 Haziran 2009 Cumartesi 17:59
78.173.215.125
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ