13 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğluna oğlu soruldu..
03 Kasım 2008 Pazartesi 14:10

Kılıçdaroğlu'na oğlu soruldu..

Belgelerle iktidarı zorlayan CHP'li Kılıçdaroğlu'na, “Oğlun 14 yaşında sigortalı oldu mu?” sorusu geldi. Kılıçdaroğlu öyle bir yanıt verdi ki, basın toplantısını izleyenler gülmeye başladı…

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'na bateri sorusu, basın toplantısında kahkahalara neden oldu.


BELGEYİ BOŞVER OĞLUNU ANLAT
Bir süredir açıkladığı belgelerle Deniz Feneri, Şaban Dişli olayı, AKP'li Fırat'la düellosu, RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Kanal 7 gibi konularda iktidarı sıkıştıran Kılıçdaroğlu, yine basın toplantısında Zahid Akman ile ilgili yeni belgeler açıkladı. Şok belgelerin tartışıldığı basın toplantısında 'yandaş medya' olarak bilinen bazı basın organlarının muhabirlerinden; belgelerle ilgili soru yerine; Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem ile ilgili sorular geldi.


KÜÇÜK SİGORTALI MI?
“Oğlunuz Kerem'in küçük yaşta sigortalı olduğu doğru mu? Nerede çalıştı, ne iş yaptı, kaç para aldı? “ şeklinde bir soruya Kılıçdaroğlu, “evet oğlum 14 yaşındayken sigortalı oldu. Bunu çalıştığı şirkete sorabilirsiniz” diye yanıt verdi.


YASAL MI?
Ancak, muhabirler istediği yanıtı alamadıklarını gerekçe göstererek, “Siz Akman'a , Fırat'a sorular sorup, açıklama istiyorsunuz. Peki siz niye oğlunuzun ne iş yaptığını açıklamıyorsunuz. Oğlunuzun küçük yaşta sigortalı olmasını doğru buluyor musunuz?” diye sordular. Kılıçdaroğlu bunun üzerine, şunları söyledi:


BATERİ ALDI
“Oğlum o dönemde ünlü bir firmada çalıştı. Bu soruları bu firmaya yöneltin. Eğer firma çalıştı diyorsa, sorun yoktur. Yasaldır yani. Eğer çalışmamışsa, sorun ve usülsüz bir durum varsa hep birlikte üzerine gidelim. Ben de küçükken, ilkokuldayken çalıştım. Ama o dönemde sigorta yoktu ve yapılmadı. Bunda bir şey yok. Ayrıca oğlum o dönemde partime çalıştığı firmadan aldığı ücretlerle tutup bir bateri parçaları aldı. Biz anne baba olarak buna razı değildik. Karşı çıktık. Çünkü komşuları rahatsız ediyordu. Ama sonuçta parasını kazandı ve baterisini aldı. Napalım! Bateriyi seviyordu. Biz istemedik ama o aldı ve çaldı.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ