03 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kesik başlar halkı sokağa döktü
01 Eylül 2008 Pazartesi 09:10

Kesik başlar halkı sokağa döktü

Parçalanmış halde bulunan 18 ceset ülkeyi ayağa kaldırdı...

Meksika'da son 3 gündür ülke genelinde bulunan parçalanmış cesetlerin sayısı 18'e yükselince halk sokaklara döküldü. Yüz binlerce kişi ellerinde kandiller üzerlerinde beyaz tişörtleriyle cinayetleri protesto etti.

Meksika'nın kuzeyindeki Durango'da dün de 2 kız kardeşin cesetleri kafaları kesilmiş halde bulundu. Yetkililer, kardeşlerin cesetlerinin kentin bir mahallesinde, kesik kafalarının da başka bir mahallede bulunduğunu, böylece son 3 gündür ülke genelinde bulunan parçalanmış cesetlerin sayısının 18'e yükseldiğini açıkladı.

RESİMLERİNİ TAŞIDILAR

Art arda yaşanan cinayetlerin ardından yüz binlerce kişi, cinayet ve adam kaçırma eylemlerini protesto için ülke genelinde yürüyüş yaptı. Beyazlar giyen ve ellerinde kandil taşıyan protestocular, başkent Meksico'nun Paseo de la Reforma caddesinde yürüdü. Protestocular kaçırılan kurbanların resimlerini taşıyarak şiddete artık son verilmesini istedi.

2 BiN 300 KiŞi ÖLDÜRÜLDÜ

Uyuşturucu çetelerinin kaçakçılık yollarının kontrolünü ele geçirmek için birbirleriyle çatıştığı ABD-Meksika sınırında bu yıl ülkedeki uyuşturucu cinayetlerine 2 bin 300 kişi kurban gitti. Resmi istatistiklere göre, 2004-2007 arasında kaçırma olayları yüzde 40 dolayında arttı. Polis geçen yıl ülkede 751 kişinin kaçırıldığını bildirirken, bağımsız kuruluşlar bu rakamı 7 binin üstünde gösteriyor. Ülkedeki çoğu cinayet ve kaçırma olayı çözülemeden kalıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ