07 Ağustos 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
kazananlar iller
30 Mart 2009 Pazartesi 16:01

kazananlar iller

Yerel seçim sonuçları yavaş yavaş belli olmaya başlarken partilerin en fazla oy alabildiği il ve ilçeler de ortaya çıktı.

Yerel seçim sonuçları yavaş yavaş belli olmaya başlarken partilerin en fazla oy alabildiği il ve ilçeler de ortaya çıktı.Yerel seçim sonuçları yavaş yavaş belli olmaya başlarken partilerin en fazla oy alabildiği il ve ilçeler de ortaya çıktı.
Resmi olmayan sonuçlara göre DTP en fazla Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden oy alabilirken yüzde 88.19 gibi büyük bir oy oranını yakaladı. CHP ise en fazla oyu önemli kalelerinden İzmir'in Narlıdere ilçesinde aldı. CHP burada oyların yüzde 70.72'si gibi önemli bir kısmını alabildi.


MHP en fazla oyunu ise Burdur'da alabildi. Burdur'un Ağlasun ilçesinde verilen oyların yüzde 69.47'si MHP adayına verildi. AKP'nin en fazla oyu ise Konya'dan geldi. Konya'nın Meram ilçesinde verilen 100 oyun 69.17'si AKP'li adaya verildi.

-PARTİLERİN İLLERDEKİ PERFORMANSI-

İllerde ise CHP'nin en fazla oyu Edirne'den geldi. CHP adayı Hamdi Sedefçi, Edirne'de verilen oyların yüzde 57.07'sini alarak Belediye Başkanlığı'nı kazandı. MHP'nin en fazla oyu ise Kastamonu'dan geldi. MHP Kastamonu adayı Turhan Topçuoğlu yüzde 49.33 oy alarak belediye başkanı oldu. AKP Konya adayı Tahir Akyürek ise Konya'da yüzde 67.90'lık oy oranı ile partisinin en fazla oy aldığı ilin belediye başkanı oldu.

DTP ise en fazla oyunu Hakkari'de aldı. DTP adayı Fadıl Bedirhanoğlu oyların yüzde 78.97'sini alarak belediye başkanı oldu.

DSP ise en fazla oyunu Ordu'dan kazandı. Ordu'da verilen oyların yüzde 52.74'ü DSP'nin adayı Seyit Torun'a verildi.

Seçimlerde 3 gün önce Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu kaybeden BBP ise en fazla oyunu Genel Başkanı Yazıcoğlu'nun memleketi Sivas'tan aldı. BBP adayı Doğan Ürgüp oyların yüzde 50.78'ini alarak belediye başkanı oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ