21 Haziran 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayağıl Termal Tesisi açıldı
28 Eylül 2013 Cumartesi 19:58

Kayağıl Termal Tesisi açıldı

Uşak Belediyesi tarafından yapılan Kayağıl Termal Tesisi düzenlenen törenle açıldı

Uşak Belediyesi tarafından dört yıl süren çalışmanın ardından tamamlanan Kayağıl Termal Tesisi, bu sabah basın mensupları ve muhtarlara tanıtıldı, öğleden sonra ise törenle açıldı.

Sabah saatlerinde tesisi basın mensuplarına tanıtan Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak'ta süren jeotermal çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

4 yıldır devam eden jeotermal çalışmalarında 5 kuyu açtıklarını, bu kuyularda ortalama 60 santigrat dereceye sahip sıcak su bulduklarını söyleyen Erdoğan, bölgede turizm tesislerinin kurulmasına öncülük etmek için projelendirdikleri Kayağıl Termal Tesisi'nin 6,5 milyon liraya mal olduğunu söyledi.

Tesisin Uşak'ta bir ilk olduğunu dile getiren Başkan Erdoğan, şunları söyledi:

"Birçok hastalığa şifa olacak tesisimizin bugün açılışını yapacağız. Her türlü konfor düşünülerek yapılan tesisimizi halkımız, Kurban Bayramı'na kadar ücretsiz kullanabilecek. Amacımız bölgeye yatırımcı çekmek. Uşaklılar artık termal tedavi için başka illere gitmek zorunda değil. Suyumuzun İstanbul Üniversitesi tahlili ile 39 hastalığa, Sağlık Bakanlığı tahlili ile 19 hastalığa iyi geldiği raporlarla belirtildi. Özellikle egzama, damar hastalıklarına iyi gelen şifalı bölgenin cazibe merkezi haline gelmesine neden olacak. Tesisimizde Fin hamamı, Türk Hamamı, Tuz Banyosu, Sauna, termal havuzlar ve normal havuzlar var."

Öğleden sonra yapılan açılış törenine ise Adalet Komisyonu Başkanı Ferhat Bursal, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sait Çelik, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Gündüz, Tuncay Yılmaz ve Işıl Akgün ile vatandaşlar katıldı.

Açılışta sanatçı Mithat Körler konser verdi.

Muhabir: Soner Kılınç
Yayınlayan: Tolga Albay

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
CHP Muğla'da kimi vekil olarak görmek istiyorsunuz?
RÖPORTAJ