13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kasım ayında atama yapılacaj
04 Mart 2009 Çarşamba 20:39

Kasım ayında atama yapılacaj

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik 6 Bin 500 Sözleşmeli Öğretmen Ataması Gerçekleştireceklerini ve Başvuruların Yarın Başlayacağını Bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik 6 Bin 500 Sözleşmeli Öğretmen Ataması Gerçekleştireceklerini ve Başvuruların Yarın Başlayacağını Bildirdi.Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik 6 bin 500 sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştireceklerini ve başvuruların yarın başlayacağını bildirdi.
Çelik, Balıkesir Valiliğini ziyaret ederek Vali Selahattin Hatipoğlu'ndan ilin sorunları, eğitim çalışmaları ve yatırımlar hakkında bilgi aldı.


Bakan Çelik, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kısa bir süre önce kadrolu öğretmen ataması gerçekleştirdiklerini, başvuruları yarın başlamak üzere 19 Mart'ta 6 bin 500 sözleşmeli öğretmen ataması daha yapacaklarını bildirdi.

Çelik, ''5-19 Mart tarihleri arasında atama bekleyen arkadaşlarımızı müracaatlarını yapmaları için şimdiden davet ediyor, çağrıda bulunuyorum. Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Uşak, Mersin, Niğde, Nevşehir, Bartın ve Karabük hariç olmak üzere 71 vilayete 4-B kapsamında 6 bin 500 sözleşmeli öğretmen atayacağız'' dedi.

Bakanlık olarak Ağustos ve Kasım aylarında da yeni atamalar yapacaklarını anlatan Çelik, 2009 yılındaki atamaları 4 ayrı dönemde gerçekleştirerek tamamlamış olacaklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ