26 Mayıs 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars için geç kaldıysanız, yarın için acele edin!
05 Aralık 2018 Çarşamba 15:08

''Kars için geç kaldıysanız, yarın için acele edin!''

Yıllardır Avrupa ülkelerinde yaşayan ünlü iş adamı Aykut Torunoğulları, doğup büyüdüğü memleketi Kars'ı ziyaret etti. Torunoğlulları, okuduğu okulda öğrencilere hediyeler verdi. Torunoğulları, kış aylarında adeta beyaz gelinliğe bürünen Kars'tan izlenimle

 

 

Yıllardır Avrupa ülkelerinde yaşayan ünlü iş adamı Aykut Torunoğulları, doğup büyüdüğü memleketi Kars'ı ziyaret etti. Torunoğlulları, okuduğu okulda öğrencilere hediyeler verdi. Torunoğulları, kış aylarında adeta beyaz gelinliğe bürünen Kars'tan izlenimlerini aktarırken, "şehri hemen ziyaret etmek için sabırsızlanacaksınız" dedi.
Kars; Ani Harabeleri ile tarih kokusu, Sarıkamış ile eşsiz bir kayak keyfi, Çıldır Gölü ile cezbedici fotoğraf kareleri sunuyor. Yıllarca Avrupa ülkelerinde yaşayan ancak memleketini her yıl bir kez de olsa ziyaret eden Aykut Torunoğlulları, Kars'ın tarihi büyüsünü ve iklimini unutmamak için her yıl mutlaka ziyaret ettiğini belirtti.
 
İşte Aykut Torunoğuları'nın son Kars ziyaretinden izlenimler:
 
"Yıllarca Avrupa’da yaşamış, hayatı iş dünyasının içinde geçmiş biri olarak, dünyanın en güzel ülkesinin anavatanımız olduğunu çok iyi biliyorum. Yurdumuzun her tarafı o kadar çok güzel ki  yıllar sonra doğduğum, büyüdüğüm, okullarında okuduğum memleketim Kars’a geldiğimde beyaz bir battaniye gibi kar ile kaplı bu şehir yeniden büyüledi beni.
"BU MÜTHİŞ COĞRAFYAYI İHMAL ETMİŞİZ"

Şehrin tanıtımının yeterince yapılmadığının altını çizen Torunoğulları, "Doğduğumuz ve büyüdüğümüz bu şehrin tanıtımını ne bizler ne de bu şehirden çıkmış Türkiye’nin en önemli noktalarına gelmiş iş, sanat, medya, siyaset dünyasındaki insanlar yapamamış. Ancak dışardan gelen yabancılar, gençler ve turistler çektikleri fotoğraflar ile inanılmaz tanıtım yapıyorlar. Anladım ki biz bile ihmal etmişiz bu müthiş coğrafyayı" diye ifade etti. 

"BAĞIMLILIK YAPAN KAZ ETİ"

Torunoğulları, "Sabah 7'ye kadar ancak bulabileceğiniz Türkiye’nin en güzel paça çorbasını, kendine has piti yemeğini, bozbaşı, damaklara değdiğinde vazgeçilmez bağımlılık yapan Kaz yemeğini ve dünya markası kaşarı, gravyeri, balı ancak bu şehirde bulabilirsiniz. 1946 dan beri var olan meşhur şehir kulübünün yenilenmiş halini sevgili kardeşim Sevilay’ın Mutfağından Kars yemeklerini tadarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz" dedi.

BU VAGONLARDA YER BULMAK ARTIK ÇOK ZOR!

Son dönemde nam salan Ankara’dan Kars'a Doğu Ekspresi ile yolculuğa yurdun dört bir yanından yoğun talep yağıyor. Bu vagonlarda yer bulmanın 2020'de çok zor olacağını belirten Torunoğulları, "Kendine has sonsuzluğu hissettiren bu coğrafyaya inanılmaz bir turist akını var. Ankara’dan Demir yolları üzerinden yola çıkan Doğu Ekspresi Kars’a gelmek için o kadar müthiş bir doğa yolculuğuna çıkarıyor ki, bu güzellik anlatılamaz..." ifadelerini kullandı.

Ayku Torunoğulları çocukları ziyaret etmeyi ihmal etmedi

KARS İÇİN GEÇ KALDIYSANIZ, YARIN İÇİN ACELE EDİN

Torunoğlulları, "Anadolu’ya açılış kapısı Ani tarihi kenti, dünyada nadir düşen kristal kar ve yeşil çam kaplı Sarıkamış’ı, doğa harikası Çıldır Gölü'nü gördüğünüzde neler anlatmak istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Düne göre geç kaldıysanızda yarına yine erken Kars’ı görmek için. Mutlaka görmeniz gereken bir coğrafya Kars..." dedi.

Torunoğulları, PolemikHaber'e yaptığı açıklamasını; Kars Valisi
 Türker Öksüz’e, 
Milli eğitim Müdürü 
Gökhan Altun’a, 
Kültür ve Turizm İl Müdürü
 Hakan Doğan’a teşekkür ederek bitirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ