26 Mayıs 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karayolları dökülüyor!
31 Ocak 2009 Cumartesi 12:06

Karayolları dökülüyor!

Muğla'nın birçok ilçesinde karayolları tarafından yapılan asfalt kaplama çalışmaları sırasında dökülen mıcırlar, sürücüler için tehlike oluşturuyor.

Muğla ili sınırları içinde yapılan Duble yollar son yağışlarla bozuldu. Yağışlarla kabaran mıcır karayollarında tehlike yaratıyor. Araçların camları kırılıyor araçlar kaza tehlikesi atlatıyor.
Muğla, Yatağan, Milas Bodrum ve Muğla-Marmaris güzergahında bir süre önce yapılan duble yollar son yağışlardan sonra araç sürücüleri için tehlikeli olmaya başladı. Muğla karayollarına dökülen mıcırlar, özellikle yolcu taşımacılığı yapan otobüs şoförleri ve özel araç sürücülerini çileden çıkarıyor. Araçların camları, farları veya sinyal lambaları kırılırken, meydana gelecek kazalara davetiye çıkarılıyor.
Son yağmurlarla birlikte asfaltların da söküldüğünü ve yolların köstebek yuvasına döndüğünü belirten sürücüler, yetkililerin bu konuda duyarsız olduğunu öne sürerek, kime müracaat edeceklerini şaşırdıklarını söylüyorlar.
Araç sahipleri; "Yağışlarla birlikte yollar kabarmış durumda. Bu nedenle mıcırlar tehlikeli oluyor. Bu yol güzergahlarında her gün onlarca aracın camı kırılıyor, çukurlara düşen araçlarda hasar meydana geliyor. Araçların tekerlerinin fırlattığı mıcırlar diğer araçların camını kırıyor. Ayrıca yollarda büyük çukurlar açılmış durumda. Çukurlara düşen araçlar hasar gördüğü gibi meydana gelecek bir kazada can kaybı olması hiçten bile değil. Yetkililer acilen çözüm üretmeli ve kazalara davetiye çıkarmamalıdırlar” diye konuştular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ