03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karayalçın, Ankaralılar, Melih Gökçekten Hesap Soracak
23 Şubat 2009 Pazartesi 10:09

Karayalçın, 'Ankaralılar, Melih Gökçek'ten Hesap Soracak'

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, 'Ankaralılar, Melih Gökçek'ten Hesap Soracak' Dedi.

"ANKARALILAR GÖKÇEK'TEN HESAP SORACAK"


CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, 'Ankaralılar, Melih Gökçek'ten Hesap Soracak' Dedi.CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, ''Ankaralılar, Melih Gökçek'ten hesap soracak'' dedi.
Ankara'nın Akyurt ilçesinde bir düğün solonunda parti teşkilatınca düzenlenen toplantıya katılan Karayalçın, Gökçek yönetiminin 15 yıldır hiç bir beceri gösteremediğini iddia etti.


''Çok çarpıcı göstergeler var. Bunların özetle ortaya konması, Gökçek yönetiminin beceriksizliğini de açık bir şekilde tanımlamaktadır'' diyen Karayalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bizim yönetimimizde Ankara'dan 4,5 yıllık süre içerisinde 1 milyar dolar kaynak bulundu, 23 kilometrelik metro yapıldı. 15 yıldan bu yana Ankara'nın başında olan Melih Gökçek yönetimi Ankara'nın raylı sistemine 1 metre bile ray ekleyememiştir. Beceriksizliğin bana göre en çarpıcı tanımı budur. Melih Gökçek yönetimi 15 yıldır, Ankara'nın başında Ankara'nın sorunlarını çözemediği gibi Ankaralıların yeni sorunlarla karşı karşıya kalmasına neden olmuştur. Gökçek'in en son armağanı ise halk sağlığını tehdit eden Kızılırmak suyudur. Sağlık Bakanlığı bunu söylemektedir, meslek odaları bunu ortaya koymaktadır.''

Hükümeti ve Melih Gökçek'i doğal gaz konusunda da eleştiren Karayalçın, ısınma sorununun çözümü için kömür dağıtmak yerine doğalgazın ucuzlatılması gerektiğini ifade etti.

Karayalçın, ''Melih Gökçek'in, Ankara'nın başından uzaklaştırılmasının ve Ankara yönetiminden devrilmesinin diğer bir haklı nedeni ise kaynaklarımızı kötü kullanmasıdır. Projelerin çok büyük bir bölümü yanlış bir biçimde ihale edilmektedir, birkaç gün önce Kamu İhale Kurumunun uzmanları açıklama yaptılar, projelerin yüzde 70'i belediyenin şirketlerine verilmiş, bu yanlıştır'' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ