05 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karakolda dayak iddiası
03 Ekim 2008 Cuma 17:27

Karakolda dayak iddiası

Marmaris'te ifade alınması için götürüldüğü karakolda dayak yediğini, polislerin belinde cop kırdığını iddia eden kişi suç duyurusunda bulundu.

Eski kız arkadaşıyla tartıştıktan sonra kız arkadaşının şikayeti doğrultusunda ifade alınması için 19 Eylül'de karakola götürüldüğünü ifade eden 26 yaşındaki Levent Özsoy, karakoldaki işlemleri sürerken eski kız arkadaşının polisi yanıltıcı ifadeler verdiğini fark ettiğini, alkolün de etkisiyle olaya sözle müdahale ettiğini iddia ederek, “Bu gelişme sonrasında karakolda görevli 5-6 polis tarafından tekme, tokat ve coplarla dövüldüm. Ellerimi kelepçeleyerek beni nezarethane yerine, karakoldaki bir merdiven altına attılar. Polisler yaklaşık 2 saat boyunca aralıklarla beni tekme, tokat ve coplarla darbetti” dedi.

Özsoy, eline takılan kelepçelerin bileklerini parçalaması sonrasında çıkarılmasını fırsat bilerek cep telefonuyla babasından yardım istediğini öne sürerek, şöyle konuştu: “Avukat olan babamla uzun süre beni görüştürmediler. Babamın ısrarı üzerine ambulansla hastaneye kaldırıldım ve tedavi altına alındım, vücudumda morarmadık nokta kalmamıştı. Belimde cop kıran ve bana dayak atan 5-6 polisten savcılıkta şikayetçi oldum ve polislerden ikisini savcılıkta teşhis ettim. Olaya karışan en az 3-4 polis daha var, onlar birilerince korunuyor. Yasal haklarımı aramak için gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracağım.”

BABA ÖZSOY: GEREKİRSE AİHM'E GİDECEĞİZ
Levent Özsoy'un Marmaris Barosu'na kayıtlı olan avukat babası Özer Özsoy ise polislerin hukuk kurallarını çiğnediğini öne sürerek, “Avukat olduğumu söylememe rağmen oğlumla görüştürülmedim” dedi.

Özsoy, şunları kaydetti: “Olaydan kısa bir süre sonra savcı oğlumun ifadesini alarak serbest bıraktı. Türk adaletine güveniyorum. Olayın failleri gerekli cezayı almazsa önce İnsan Hakları Kurulu'na, buradan da sonuç alamazsam Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracağım.”

BARO BAŞKANI: OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Muğla Baro Başkanı Avukat Ayla Kara ise olayın takipçisi olacaklarını belirterek, “Alkollü yakalanmanın yasada ayrı bir yaptırımı söz konusu. Alkollü diye polisin hiç kimseye dayak atma hakkı yok. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz” diye konuştu.

EMNİYET MÜDÜRÜ: POLİSİN DAYAK YETKİSİ OLAMAZ
Muğla Emniyet Müdürü Emin Körpe de olayı doğrulayarak, “Olayla ilgili idari tahkikat başlatıldı. Ayrıca olay savcılığa intikal ettiği için savcılık tarafından da adli tahkikat başlatıldı” dedi.

Zanlının karakolda polise mukavemet gösterdiği söyleyen Körpe, “Zanlı polise mukavemet göstermişse dövülmez. Böyle bir şey olamaz. Böyle bir şey olmuşsa polis 10 kişi daha çağırır, takviye kuvvet ister. Polisin kimseyi dövmeye yetkisi olamaz! dedi.

İddiaları araştırdıklarını belirten Körpe, “Aldığım ilk bilgiye göre, 1 polis memuru dayak attığını kabul etmiş, bu doğrultuda tahkikat genişletiliyor” diye konuştu.

Savcılık olayı araştırmaya başlarken, polisler hakkında da soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR
niye 20 gun sonra ortaya cikti....?
isim onemli degil..
ickiyi ic..polis karakolunun camini cercevesini indir..polise saldir...parmagini kir......sonra ramazan ayinda 400 promil alkolle polise din kitap allah ana avrat sov..polis sana sesini cikarmasin...siktir git yavsak..mugla baro baskani chp mugla belediye baskan adayi..babanda meclis uyeliginemi adayda polisi yipratmak icin boyle tezgah kurdunuz polise...olay 16 eylul...ajanslara gecis 3 ekim..baban sana once polise saygili olmayi ogretsin.ramazanda icki icilmeyecegini ogretsin.aihm gidecegine.
05 Ekim 2008 Pazar 13:10
80.167.165.87
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ