26 Mayıs 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KARADİNÇE VEFA BORCUMUZ VAR!
05 Aralık 2018 Çarşamba 10:08

KARADİNÇ'E VEFA BORCUMUZ VAR!

Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Temel Irmak, Modern Marmaris'in mimarı olarak anılan İsmet Karadinç'in adının yıkılan bedestenin yerine yapılacak esere verilmesini önerdi.
ÖNCE MÜHÜR, SONRA YIKIM
Merhum Belediye Başkanı İsmet Karadinç tarafından hal binası iken restore edilerek Marmaris'in ilk AVM'si olarak kabul edilen Bedesten Çarşısı olarak açılmıştı. Aradan geçen 25 yıl sonra mevcut Marmaris Belediyesi yönetimi 27 Temmuz 2017’de Bedesten esnaflarına tebliğ ettiği yıkım kararı ve tahliye talebinde bulunmuştu. Sonrasında yürütmenin durdurulması isteğiyle Muğla İdare Mahkemesine başvuran Bedesten esnaflarından  Hasan Balcı, Mustafa Keban, Adnan Turgut Geylan, Feyruz Latifacı, Mert Alptekin ve Emin Atasoy’un başvurusu, Muğla 1. İdare Mahkemesi tarafından 25 Eylül 2017’de, “Yürütmeyi Durdurma Kararı” ile sonuçlanmıştı.
Bedesteni yıkmaya kararlı olan Marmaris Belediyesi dün sabah saatlerinde belediye ekipleri ile birlikte bedestenin yıkım işlemine başladı. Bölge esnafı ve sakinleri tarafından üzüntüyle izlenen yıkım çalışmalarına 'İnşallah buranın akıbeti Çeşme Meydanı gibi olmaz' şeklinde tepki verdiler.
img_20181204_113329.jpg
MODERN MARMARİS'İN MİMARI
Karadinç döneminde yapılan alt-üst yapı ile her kış meydana gelen sel felaketlerini önlenmiş, Marmaris Barajı'ı da onun döneminde yapılarak kentin en az 50 yıllık su sorunu çözülmüştü. 
Geçtiğimiz günlerde Bodrum'da meydana gelen sel felaketinin ardından Marmaris Belediyesi Bodrum ve Marmaris fotoğraflarını sosyal medya üzerinden yayınlayarak kendi dönemlerinde yapılmış gibi hiç isim anmadan kendilerine pay çıkarmışlardı.
KIŞ TURİZMİ BAŞLATTI
Merhum Başkan Karadinç döneminde spor ve sporcuya büyük önem verilmiş, spor tesisleri büyük takımları ağırlayacak şekilde tesis edilmişti. Marmaris'te kış turizminin spor faaliyetleri ile mümkün olabileceğini öngören Karadinç döneminde ilçeye Fenerbahçe, Galatasaray, Ankaragünü, Beşiktaş gibi süper lig takımlarının yanı sıra yabancı takımların da rağbet ettiği kamp şehri olarak, Antalya'dan sonraki durakları olmuştu. O dönem Marmaris esnafı ilçeye büyük takımların gelmesini sevinçle karşılamış, büyük ekonomik kazanımlar elde etmişlerdi.
img_20181204_113227.jpg
SPOR KENTİ MARMARİS
Mevcut yönetim göreve başla başlamaz ilk icraat olarak Marmarisspor takımını ligden çekerek spora ağır darbe vurmuş, yalnızca futbol değil, basketbol, voleybol gibi spor dallarında da başarılı olan Marmarisspor takımını 'Hesapişlerinden takım yönetilmez' diyerek dağıtmıştı. Seçimlere sayılı günler kala 'Spor Kenti Marmaris' sloganı ile tekrar Marmarisspor takımına sahip çıkmaya çalışan belediye 'Fen işleri'nden takım yönetmeye çalışıyor. Büyük takımları kusursuz şekilde ağırlayan Marmarisspor tesisleri şuanda haraç mezat kiraya verilirken, takımla ilgilenmek isteyen spora gönül vermiş spor adamlarına takım teslim edilmiyor!
İSMİ YAŞATILSIN
Modern Marmaris'in her taşında imzası bulunan merhum İsmet Karadinç'in adının mevcut belediye tarafından yıkılarak yerine yapılmak istenen (park-bahçe-tesis) verilmesini Gündem Gazetesi olarak gelecek yönetime öneriyoruz.
VEFA BORCUMUZ VAR
Marmaris'e katkıları saymakla bitmeyen merhum Karadinç'in, mevcut yönetimlerin hiç bir yerde adının geçirilmemesi Marmaris halkı tarafından tepkilere yol açarken, 'Merhum İsmet Karadinç'e çok büyük vefa borcumuz var ve bunu isimini yaşatarak ödemeliyiz' şeklinde ifade etti.
TEMEL IRMAK/MARMARİS
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ