01 Haziran 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karacan “Marmaris her şeyin en iyisine layık”
16 Şubat 2014 Pazar 19:37

Karacan “Marmaris her şeyin en iyisine layık”

Psikolog Yelda Gökalp’in “Aşk ile Kuantım” adlı akrilik resim sergisi İçmeler Martı Otel’de dün akşam yapılan açılış kokteyli ile sanatseverlerini beğenisine sunuldu.

Marmaris’e kültürel yolculuk anlamında renkler ve ışıklar getirmeyi hedeflediğini söyleyen Gökalp’ın dün akşamki konukları arasında Demokrat Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Mustafa Karacan’da vardı.

Yelda Gökalp ile sergide sergilenen resimleri teker teker inceleyen Karacan, sanatçıdan resimler hakkında bilgi aldı. Daha sonra sanatçı Yelda Gökalp ve ressam Sibel Sun ile kısa bir sohbet gerçekleştiren Karacan, Marmaris’in en önemli eksikliklerinin başında kültür ve sanat etkinliklerinin sunulacağı uluslar arası standartlarda bir kültür ve sanat merkezinin olmamasının geldiğini söyledi.

Atölyeleri, açık ve kapalı sergi alanları, gösteri sanatları için oditoryumu, orkestra çukuru olan uluslararası standartlarda oluşturulacak bir sanat ve kültür merkezinin Marmaris’e çok farklı bir müşteri grubunu yönlendireceğini anlatan Karacan, “Günü birlik düşünerek yapılacak bir tesis değil, uluslararası standartların gerektirdiği tüm olanaklara sahip bir merkez planlıyoruz. 50 yıl sonrasını düşünerek bir tesis yapacak ve bu gün yapıp yarın bozarak kaynaklarımızı israf etmeyeceğiz. Bu sayede Türkiye ve dünyadaki sanatsever entellektüel kişilerin Marmaris’i tercih sebebi yapmalarını sağlayacağız. Ayrıca çocuklarımızın yeteneklerini geliştirecek, gençlerimizin enerjilerini ve boş zamanlarını doğru işlerde kullanmalarını sağlamak en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Şu unutulmamalıdır ki; “Marmaris her şeyin en iyisine layık” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ