22 Şubat 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Kamu dairlerinde işaret dili
29 Şubat 2016 Pazartesi 10:03

Kamu dairlerinde işaret dili

Marmaris'teki tüm kamu dairelerinde işaret dili bilen en az 1 personel olacak

Marmaris Devlet Hastanesi'nde çalışan 15 personel, işaret dilini öğrenerek sertifikalarını aldı. Sertifika töreninde konuşan Kaymakam Yüksel, ilçedeki tüm kamu dairelerinde en az 1'er personelin işaret dilini öğrenmesi için çalışma başlattıklarını söyledi.

Marmaris Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 120 saatlik işaret dili kursuna 15 sağlık personeli katıldı. Kursiyerlere sertifikaları, Kaymakam Celalettin Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Devlet Hastanesi Başhekimi Zafer Kemal Çelebi, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halk Alpaslan Akalın'ın da katıldığı törenle verildi.

Hastaneye gelen işitme engelli hastalara daha iyi hizmet verilmesi amacıyla bu eğitimin düzenlendiğini kaydeden Kaymakam Celalettin Yüksel, engelli vatandaşları önemsediklerini kaydetti. Yüksel, ilçedeki tüm kamu dairelerinde işaret dili bilen personel bulundurmayı hedeflediklerini ifade ederek şunları söyledi: "İl genelinde ilk defa Marmaris'te böyle bir eğitim yaptık. Hastaneye geldiklerinde hastalıklarının yanı sıra iletişimde de sıkıntı çekiyor olmaları bizim için üzüntü vericiydi. Şimdi ise hastanemizdeki 15 personelimiz tıbbi terimler de dahil olmak kaydıyla bu dili konuşabiliyor. Ana hedefimiz ilçe genelinde her kamu kurum ve kuruluşunda en az bir kişinin bu dili öğrenerek, işi olan engelli vatandaşımıza yardımcı olmasını sağlamaktır. İnşallah bir yıl içerisinde her kurumda en az bir kişi işaret dilini konuşacak"  Konuşmaların ardından kursiyerler, işitme engelli bir vatandaşın hastaneye geldiğinde nasıl karşılanması gerektiğiyle ilgili bir canlandırma yaptı. (Hatice Irmak)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ