03 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KAÇAK İSKELE CENNETİ
21 Mayıs 2019 Salı 10:49

KAÇAK İSKELE CENNETİ

Türkiye’nin en gözde tatil merkezlerinden biri, doğa harikası Marmaris’te ‘cennet koylar’, kaçak iskele ve yapı istilasına uğradı

Türkiye’nin en gözde tatil merkezlerinden biri, doğa harikası Marmaris’te ‘cennet koylar’, kaçak iskele ve yapı istilasına uğradı. Yeşilin mavinin her tonuna sahip coğrafyasında turistlere mükemmel bir tatil sunan Söğüt köyü, kaçak iskelelere teslim oldu. Birbirine bitişik şekilde yapılan kaçak iskelelerin sayısı 60’a ulaştı. Sayıları giderek artan kaçak iskele ve yapılar, bölge halkını isyan ettirdi. “Tatilciler buraya, sessiz, sakin ve eşsiz coğrafyanın tadını çıkarmak için geliyor. Artan kaçak yapılarla kendi ayağımıza sıkıyoruz” diye isyan eden bölge halkı, bir önce önlem alınmasını istedi.

2-039.jpg

TURİZM CENNETİ ALARM VERİYOR

Güzel bir tatil yapmak için doğa harikası coğrafyasında her şeyi barındıran, Bozburun, Selimiye, Söğüt gibi turistlik mahallelerde artan kaçak yapı ve iskelelere isyan eden köylüler, “Kendi ayağımıza sıkıyoruz. İnsanlar buraya sessiz, sakin ve denizi çok güzel diye geliyor. Böyle giderse denize girecek yer kalmayacak. Kaçak yapılaşmanın bir önce önüne geçilmezse, bu cennet coğrafya talan olacak. Tatilciler bu eşsiz coğrafyanın tadını çıkaramaz hale gelecek” dedi. Bir an önce bu duruma müdahale edilmesini bekleyen yöre halkı, artan kaçak yapılar yüzünden başta altyapı sorunları olmak üzere birçok sıkıntının baş göstermeye başladığını savundu. Vidanjörlerin de yetersiz kaldığı Selimiye’de fosseptikten sızanlar denize akıyor. Zaman zaman kanalizasyon kokuları tüm mahalleyi sarıyor.

3-035.jpg

YAZIN TURİZM, KIŞIN İNŞAAT

Cennet koyların giderek ranta kurban edildiğini ileri süren bölge halkı, kışın artan inşaatlar yüzünden rahatsızlıklarını dile getirdi. Kaçak iskele ve yapıların yanına denize sıfır yapılan içi demir yığını dışı ahşap bungalov evler de eklenince,  köylüler rant uğruna doğal güzelliğin yok olma tehlikesi altına olduğunu belirtti. Marmaris’in bakir koylarında artmaya başlayan kaçak yapı iskelelere bölge halkı tepki gösterdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ