12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
kabineye gireceklerle
01 Mayıs 2009 Cuma 18:27

kabineye gireceklerle

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece kabineye girecek isimlerle tek tek görüştüğü öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece kabineye girecek isimlerle tek tek görüştüğü öğrenildi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece kabineye girecek isimlerle tek tek görüştüğü öğrenildi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece yaptığı bir saatlik görüşme Ankara kulislerinde hareketlilik yarattı. Kabine revizyonunun ne zaman açıklanacağı konusundaki beklenti yoğunluk kazanırken, revizyonun bugün Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlanabileceği konuşuluyor.


ANKA'nın edindiği bilgiye göre, AKP kulislerinde kabine revizyonu için bir çok isim ortaya atılırken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün akşam Gül ile yaptığı görüşme öncesi ve sonrası kabine revizyonunda yeralan isimlerle tek tek görüştüğü öğrenildi.

Kabineye girecek isimlerle tek tek görüşen Başbakan Erdoğan'ın, söz konusu isimlere görevlerini açıkladığı öne sürülüyor. Ancak kimlerle görüştüğü konusunda adı kabine revizyonunda geçen isimler dışında kesin isim belirtilmiyor.

Erdoğan'ın, Gül ile yaptığı görüşmenin ardından, kabineye girecek isimlerle tek tek görüştüğü ifade edilirken, AKP kulislerinde şu değerlendirmelerde bulunuldu:

"Sayın Başbakan yeni kabine listesini Sayın Cumhurbaşkanı ile değerlendirdiği doğrudur. Bize gelen bu konuda resmi bir bilgi yok ama, öyle zannediyoruz. Dolayısıyla Sayın Başbakan kabineye girecek arkadaşları Sayın Cumhurbaşkanın görüşüne sundu. Ardından da yeni arkadaşlara bilgi verdi."

Öte yandan, Erdoğan'ın kabine de kalacak bakanları da bilgilendirdiği ifade edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ