22 Eylül 2019 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İzmir Valisi Toprak:
04 Eylül 2013 Çarşamba 10:13

İzmir Valisi Toprak:

Fuarcılık denince akla İzmir gelir. Kentin EXPO 2020'ye aday olması da bu köklü geleneğin, birikimin ve deneyimin sonucudur

EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanlığı görevini de yürüten İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Fuarcılık denince akla İzmir gelir. Kentin EXPO 2020'ye aday olması da bu köklü geleneğin, birikimin ve deneyimin sonucudur" dedi.

EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliğinin 82. İzmir Enternasyonal Fuarı'ndaki standlarını ziyaret eden Toprak, konuşmasında, Cumhuriyet'in kuruluşuyla fuarcılık geleneğinin İzmir'de başladığını belirtti.

Türkiye'nin en büyük sosyal, kültürel ve ticari buluşmalarının, İzmir Enternasyonal Fuarı'nda yaşandığını ifade eden Toprak, şunları söyledi:

"Fuarcılık denince akla İzmir gelir. Kentin EXPO 2020'ye aday olması da bu köklü geleneğin, birikimin ve deneyimin sonucudur. Standlarımıza ziyaretçilerin gösterdiği ilgi de kentin EXPO 2020 yolculuğuna emek verenleri motive etmiştir, güç katmıştır. İzmir'deki meslek ve sivil toplum örgütleri, kamu kurumları, fuar yönetimi, kent halkı ve katılımcı bin 125 firmaya ayrı ayrı teşekkür ederim."

Vali Toprak, fuara katılan 63 ülkeyle görüşmeler gerçekleştiğini, aralarında katılımcı ülke bakanlarının, bakan yardımcılarının bulunduğu 10 ülkeden 16 EXPO delegesine resepsiyon verdiklerini kaydederek, "İzmir'e dokunan, kenti, insanını, sosyal yaşamın zenginliğini gözlemleyen delegelerin, etkilendiğini görüyoruz" dedi.

Toprak, daha sonra yabancı ülke stantlarını ziyaret edip, ülke temsilcileriyle sohbet ederek, kentin EXPO 2020 adaylığı için destek istedi.

EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliğinin fuar alanındaki stantlarını ziyaret edenlere, EXPO 2020 İzmir tanıtımı yapılıyor, küçük tanıtım materyalleri ve bilgilendirici broşürler veriliyor.

Muhabir: Emre Umurbilir
Yayınlayan: Mehmet Yılmaz Güldaş

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ