03 Haziran 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İzmir Akdeniz'in moda merkezi olma yolunda
07 Ocak 2014 Salı 12:03

İzmir Akdeniz'in moda merkezi olma yolunda

İzmirli moda tasarımcıları, moda yazarları, mimar ve akademisyenler ile giyim sanayicileri, İzmir'in Akdeniz moda merkezleri arasındaki yerini alması için çalışmalara başladı

İzmirli moda tasarımcıları, moda yazarları, mimar ve akademisyenler ile giyim sanayicileri, İzmir'in Akdeniz moda merkezleri arasındaki yerini alması için çalışmalara başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde kurulan Akdeniz Akademisi'nde Moda Tasarımı Toplantısı'nda bir araya gelen ve çoğu İstanbul'da yaşayan İzmirli moda tasarımcıları, moda yazarları, mimar ve akademisyenler ile giyim sanayicileri, İzmir'in moda vizyonunu oluşturacak yol haritasını belirledi.

Oluşturulan çalışma grubu, ilk olarak İzmir'in Moda Tasarımı Manifestosu'nu şekillendirmek için kolları sıvadı. IF Wedding Fuarı öncesi, İzmir'in moda tasarımı konusundaki dinamiklerini harekete geçirecek ve potansiyelini arttıracak çalışmaları gerçekleştirmek hedefiyle oluşturulan çalışma grubu ile moda tasarımı vizyonunu belirleyecek manifesto için önemli adımlar atıldı.

Moda Tasarımı Toplantısı'nda, İzmir'in IF Wedding Fuarı'yla geldiği gelişme noktasında, yeni güç alanının inovasyon, tasarım ve trend yaratmak olduğu da vurgulandı. İzmir'de endüstriyel gelinlik üretiminin geliştiği, bu endüstriyel üretimi tasarımla bütünleştirmek gerektiği belirtildi.

Muhabir: Ahmet Bayram
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ