04 Haziran 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İyi kalpli olun
21 Mayıs 2009 Perşembe 10:32

İyi kalpli olun

Huzur Evi'nin altındaki Belediye Tabipliği'nde ücretsiz kalp taraması yapılıyor.

Marmaris Yalı Lions Kulübü'nün daveti üzerine Marmaris'e gelen Türk Kalp Vakfı temsilcileri, Huzur Evi'nin altındaki Belediye Tabipliği'nde ücretsiz kalp taraması yapıyor.
YARIN SON
'İyi kalpli ol' sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Vakfın Başkan Yardımcısı Hayriye Middillioğulları, yoğun ilgi gösterilen taramaların, yarın saat 18.00'e kadar süreceğini belirtti.
Vakıflarının asıl amacının, halkı, kalp ve damar hastalıkları konusunda bilinçlendirmek, hastalanmadan yaşamayı öğretmek olduğunu vurgulayan Middillioğulları, dileyen herkesi taramadan geçireceklerini söyledi.
TUZ VE ŞEKERDEN UZAK DURUN
Tarama işlemini yürüten vakfın mütevelli üyesi Çocuk Hastalıkları ve Toplum Hekimi Prof. Dr. Yıldız Tümerden, taramalara katılanların, kollestrol ve şeker tahlillerini yapacaklarını, gerektiği takdirde de EKG'lerini çekeceklerini belirtti. Tümerden, kalp ve tansiyon hastalıklarına karşı öncelikle, asitli içecekler, hazır ve yağlı yiyeceklerden, özellikle de tuz ve şekerden kaçınılması gerektiğini vurguladı.
SIRA ALMALISINIZ
Kalp Vakfı'nın Marmaris'te ücretsiz tarama yapmasına aracılık eden Yalı Lions Kulübünün Başkanı Pervin Bakkkaloğulları da “Marmaris yaşayanlarına hizmet edebilmek, onlara bir nebze de katkıda bulunmak bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu. Bugün ve yarın sabah 09.00'da başlayıp, yarın akşam 18.00 sıralarında sonlanması planlanan taramalardan geçmek isteyenlerin tabiplikteki yetkililerden sıra almalarının yeterli olduğu kaydedildi. (Ahmet IRMAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ