12 Ağustos 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsvec Prensesi Bodrumda
26 Eylül 2008 Cuma 14:10

İsvec Prensesi Bodrum'da

İsveç Prensesi Brigitte Ingeborg Alice, beraberinde aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 15 ülkenin büyükelçisi, eşleri ve 5 iş adamıyla tatil için Bodrum'a geldi.

Milas-Bodrum Havalimanı'na gece İspanya üzerinden gelen İsveç Kralı 16. Gustav'ın ablası Prenses Brigitte'yi, Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, İsveç Fahri Konsoslosu Mustafa Arhan ve öteki yetkililer karşıladı. Mazlum Ağan, İsveç Prensesine çiçek verdi.

Prenses Brigitte'nin tatil programı kapsamında İsveç'ten tarifeli uçakla Türkiye, Gambia, Samoa, Avusturya, Hollanda, İngiltere, Meksika, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Şili, Finlandiya, Norveç, Brezilya ve Almanya'nın İsveç büyükelçileri, eşleri ve 5 iş adamı da Bodrum'a geldi.

Bodrum'a üç kez geldiğini, yatla koyları gezdiğini ve ilçeyi çok beğendiğini söyleyen Prenses Brigitte, daha sonra beraberindekilerle birlikte Bodrum'un Gümbet Mahallesi'ndeki Mövenpick Otel'e geçti.

Prenses Brigitte ve beraberindekiler, sabah saatlerinde Bodrum'daki Halikarnas İskelesi'nden 38.5 metre uzunluğunda ve 8.5 metre genişliğinde iş adamı Bekir Ballıoğlu'na ait ''B.B'' adlı lüks guletle mavi yolculuğa çıktı. Prenses ve beraberindekiler, aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, bu akşam yat gezisi dönüşü Prenses Brigitte onuruna Bodrum'un Kumbahçe Mahallesi'nde bir kokteyl verecek.

İsveç Prensesi ve beraberindekiler daha sonra Bodrum'un Gümüşlük Beldesi'nde İsveçli mimarların projelendirdiği bir siteyi ziyaret edecek.
Prenses Brigitte, pazar günü Bodrum'dan ayrılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ