10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsveç Büyükelçisi Türkiye’nin AB üyeliğinden umutlu
17 Eylül 2008 Çarşamba 13:00

İsveç Büyükelçisi Türkiye’nin AB üyeliğinden umutlu

Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Marmaris'e gelen İsveç'in Ankara Büyükelçisi Christer Asp, “Türkiye'nin Avrupa Birliği Ailesi'ne ait olduğunu, beklenen süreden çok daha önce tam üyeliğinin kabul göreceğini inanmaktayım” dedi.

Marmaris Kaymakamı A.Serdar Polat'ı makamında ziyaret eden Büyükelçi Asp, İsveç vatandaşlarımız Antalya ve Alanya'dan sonra artık en çok Marmaris'i tercih ettiklerini belirtirken, iki ülke arasında artan sosyo-ekonomik işbirliğinin turizm şehirlerinde de büyümesinin hedeflendiğini söyledi.
İsveç'in, Türkiye'nin Avrupa Birliği yolunda ilerleyişini ve sonunda gerçekleşecek tam üyelik sürecini desteklediğini ifade eden İsveç'in Ankara Büyükelçisi Christer Asp, “Türkiye Avrupa Birliği'ne ciddi katkılar vermektedir. Bu anlamda Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik sürecinin daha da hızlandırılması gerektiğine inanmaktayız. Şu an İsveç ve Türkiye arasındaki ilişkiler daha önce hiç olmadığı kadar iyi bir durumdadır. Bu anlamda ticari iletişim artmaktadır. Özellikle Türkiye'de kurulan İsveç Şirketleri, Türkiye'nin AB yolundaki ilerleyişi nedeniyle sayılarını hızla arttırmaktadır.İki ülke arasında artan ilişkilerin turizm şehirlerinde de artması için iş birliği halindeyiz. İsveç vatandaşlarımız en çok Marmaris'i tercih etmeye başladılar.İlerleyen yıllarda tatil seçeneklerinin ilk arasında ilçenizi tercih edecektir.İlk defa geldiğim Marmaris'te neden vatandaşlarımızın tatil için tercih ettiğini gözlerimle şahit oldum.Mavi ve yeşilin her tonunu barındıran başka bir turizm şehri yok” dedi.
Marmaris Kaymakamı A.Serdar Polat, Büyükelçi Asp için hazırlanmış kahve fincanı takımı takdim ederken,İsveç Büyükelçisi de, camdan yapılmış bir mumluğu verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ