03 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İssi, Hadise’ye dava açıyor
11 Ekim 2008 Cumartesi 23:14

İssi, Hadise’ye dava açıyor

4 Ekim Cumartesi günü Marmaris'in en büyük diskosu olan Club Areena'da sahne alan şarkıcı Hadise hakkında Areena'nın işletmecisi Kamil İssi dava açacaklarını söyledi

Club Areena'nın işletmecisi Kamil İssi, 4 Ekim Cumartesi günü işyerlerinde sahneye çıkan şarkıcı Hadise hakkında, konser öncesi korumalar arasında çıkan kavgayı azmettirdiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunup dava açacaklarını söyledi. Kamil İssi, “Hadise, reklamını yapmak için korumalarını kavgaya azmettirdi” dedi.
Avukatı Necmettin Yankol ve konser gecesi Hadise'nin korumalığını yaptığını belirttiği İsmail Koyuncu'nun da katıldığı bir basın toplantısı düzenleyen Kamil Issı, kavganın, Hadise'nin kışkırtması üzerine şarkıcının korumalarının başlattığını öne sürdü. Seksi şarkıcıyı, reklam amacıyla olayın senaryosunu daha önce hazırlamakla suçlayan Issı, 4 Ekim günü saat 02.15 sıralarında yaşananları ve yargıya başvurmanın sebeplerini anlatırken şöyle konuştu:
“Kendisiyle yaptığımız sözleşmede, o geceki güvenliğini bizim üstleneceğimiz ve basına 3 dakikalık röportaj vermesine yönelik maddeler de yer alıyordu. Ancak, diskoya geldiğinde röportaj vermeyi reddetti, 7 kişilik koruma ekibi eşliğinde gazetecilerden kaçarak benim kullandığım yönetim odasına girdi. Sözleşmenin maddelerini hatırlatmak, gazetecilerin kendisini beklediğini söylemek için odama yöneldim. Kapıdaki korumalar, beni görünce tereddüt etmeden kapıyı açtı, tam içeriye girmek üzereydim ki, Hadise Hanım bağırarak bir kişiyi üzerime gönderdi. Hadise'nin adını sonradan öğrendiğimi koruma şefi Celalettin İlbuva beni itekledi. Odaya geliş amacımı anlatmama rağmen beni iteklemeye devam ettiği gibi küfür de etmeye başladı. Bu arada Hadise'nin Marmaris'ten tutuğunu öğrendiğim diğer korumalar devreye girdi. Bana hakaret eden korumaya yaptıkları uyarı da işe yaramadı. Yapılanlara dayanamayan ve o gece Hadise'nin koruması olarak tutulan İsmail Koyuncu, beni içeri almamakta direnen kişiye kafa atınca ortalık karıştı. Yani kavgayı Arena çalışanları değil, Hadise'nin korumaları çıkarttı. Baş sorumlusu da, gündemde kalabilmek, reklamını yapmak için çirkin bir senaryo yazdığına inandığım Hadise'ydi. Koca sezon boyunca birbirinden ünlü çok sayıda popüler isim burada sahneye çıktı, yüz binlerce kişi burada eğlendi ama o geceye kadar bir tek tatsız olay yaşanmadı. Bu da yetmez gibi, olayın ardından basında, bizi küçük düşüren, Hadise'yi ise mağdur gösteren bazı haberler yer alınca biz de yargıya başvurmaya karar verdik. Hadise hakkında hem sözleşme maddelerini ihlal ettiği, hem de kavgayı azmettirdiği, korumaları hakkında ise müessir fiil uyguladıkları ve kamu güvenliğini bozdukları gerekçesiyle pazartesi günü savcılığa suç duyurusunda bulunup dava açacağız.”
Areena'daki kavganın baş aktörlerinden İsmail Koyuncu da Kamil İssı'yı doğruladı. Koyuncu, “Bir arkadaşım aracılığıyla, 100 YTL karşılığı Hadise'nin korumalığını yapmak üzere diskodaydım. Olaydan hemen önce benden Kamil Bey'i kapıdan uzaklaştırmamı istediler. İşyerinin sahibine bunu yapmayı reddedince Celalettin İlbuva, beni de itip küfretmeye başladı, dayanamadım kafa attım. Sonrası malum” diye konuştu.
Pazartesi günü sabah saatlerinde savcılığa gitmeyi planladıklarını belirten avukat Necmettin Yankol ise açacakları tazminat davasında ne kadar talep edeceklerini henüz belirlemediklerini kaydederek, “Müvekkilim ile şarkıcı arasında yapılan sözleşmede anlaşmazlık halinde taraflar 10 bin euro ödemeyi taahhüt etmişler. Talep edeceğimiz miktar bunun altında olmaz” dedi.
Gazetecilerin gözü önünde meydana gelen olay sırasında, Kamil Issı, Hadise'nin odasına alınmayınca, tartışmaların ardından ortalık karışmış, kavga çıkmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ