15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsrail’i kınıyoruz
14 Ocak 2009 Çarşamba 00:19

İsrail’i kınıyoruz

“Armutalan Belediye Meclisi İsrailin Filistine yaptığı saldırıyı kınayan yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada “Bilinmelidir ki, bu saldırılarda hayatını kaybeden her insan bizden ve insanlığımızdan bir parçayı da beraberinde götürmektedir” dedi.Y"Yaklaşık 20gün önce İsrail'in Gazze'yi bombardıman etmesiyle başlayan ve araların da çocukların da bulunduğu yüzlerce sivilin yaşamına mal olan insanlık dışı saldırıyı kınıyoruz….
Ortadoğu'da barışa dayalı çözüm sürecini ortadan kaldıran bu şiddet politikasını insanlık onuru ve haysiyeti açısından kabul edilmez buluyoruz.
Bilinmelidir ki, bu saldırılarda hayatını kaybeden her insan bizden ve insanlığımızdan bir parçayı da beraberinde götürmektedir.
Bu sebeple başta Birleşmiş Milletler olmak üzere, uluslararası toplumun bu oransız ve ölçüsüz kuvvet kullanımına artık 'dur' demesini bekliyoruz.
Bizler Gazze'deki geçen yirmi yılın en ağır saldırılarına maruz kalan Filistin
Halkı ile dayanışma içinde olduğumuzu ve Filistin halkına reva görülen insanlık dışı muameleyi hiçbir şekilde kabul etmediğimizin bilinmesini isteriz.
Bölgenin kalıcı barışa kavuşması için herkesin üstüne düşeni yapmasını, Gazze üzerindeki ambargonun kaldırılmasını ve Filistin'e yönelik pervasız ve acımasız saldırıların derhal durdurulmasını talep ediyoruz"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ