22 Mart 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
iSMET KARADiNÇ YAPTI,  BiZ EKSiKLERi TAMAMLADIK
03 Temmuz 2018 Salı 20:29

'iSMET KARADiNÇ YAPTI, BiZ EKSiKLERi TAMAMLADIK'

İzzet Ünsal'ın sorduğu 'baraj' sorusuna cevap Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan'dan geldi;

Marmaris Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı tanıtım ve 14 yıllık faaliyetler videosunda yer alan 'Marmaris'in su sorununu çözdük' ifadelerine işadamı ve dönemin ANAP ilçe başkanı İzzet Ünsal'dan tepki gelmiş, Ünsal sosyal medya hesabından, 'Marmaris Belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Çok güzel bir baraj yapmış, Marmaris'in su sorununu çözmüş' şekinde paylaşım yaparak tepkisini dile getirmişti. Gündem Gazetesi konuya duyarsız kalmamış 02 Temmuz 2018 tarihli nüshasında manşetine taşımıştı. Marmaris Belediyesi konuyla ilgili sessizliğini korurken açıklama Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan'dan geldi.

Kaplan, İzzet Ünsal'ın sosyal medya hesabında yer alan 'baraj sorusuna' şu şekilde yanıt verdi; 'Sayın Başkan iyi günler diliyorum, altyapının yapılmasında Sayın merhum İsmet Karadinç'in ve o dönemdeki yöneticilerin ve sizlerin Tabii ki çok büyük emekleri var, bunu inkar etmek bundan önceki yöneticileri saygısızlıktır, ancak 2004 yılında belediye değişiminde Marmaris Barajı su tutmuyordu, yani çalışmalar bitirilmemişti, Sn Ali ACAR döneminde 5 trilyon para harcanarak, (beş milyon) baraj su tutmaya başladı ve eksiklikler tamamlandı, bahsedilen konu budur, saygılarımla'

Baraj sorusunu soran dönemin ANAP İlçe Başkanı İzzet Ünsal'da Kaplan'a yanıt olarak; 'Sayın Başkan iyi günler diliyorum, öncelikle nezaketiniz için çok teşekkür ederim. Baraj o dönemde bitiş noktasına gelmesine rağmen su verilmeyişinin nedeni, gövdesinin oturma işleminin devam etmesindendir. Biz dönemimizde,sizin yönetiminiz tarafından ihale edilen gövde beton ihalesini, yapmıştık. Bazı hatalardan dolayı iptal edilip,sizin döneme kaldı,ve gövde betonu,maric belbirde hazır bıraktığımız parası ile siz ihalesini yaptınız, tabiki devlette devamlılık vardır. Yanlız, barajı yaptık, su sorununu çözdük ayrı, barajın eksik kalan bölümlerini tamamlayıp hizmete sunduk ayrı. (Üstelik iki ihale arasındaki bayağı fark vardı) ben bunu anlatmak istedim. Emek veriliyorsa hepimiz kazanıyoruz, Marmaris kazanıyor' ifadelerini kullandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Kim Olsun?
RÖPORTAJ