12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İntihar Girişiminde Bulundu
01 Mayıs 2009 Cuma 18:34

İntihar Girişiminde Bulundu

Muğla'nın Fethiye İlçesinde İşsiz Olduğunu Söyleyen Bir Genç, Dershane Olarak Kullanılan 4 Katlı Bir Binanın Çatısına Çıkarak İntihar Girişiminde Bulundu

Muğla'nın Fethiye İlçesinde İşsiz Olduğunu Söyleyen Bir Genç, Dershane Olarak Kullanılan 4 Katlı Bir Binanın Çatısına Çıkarak İntihar Girişiminde Bulundu.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde işsiz olduğunu söyleyen bir genç, dershane olarak kullanılan 4 katlı bir binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu.
Edinilen bilgiye göre, sabıkalı olduğu öğrenilen Emrah Ateş (24), iş istediği Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın kendisini ilçeden ayrılması yönünde tehdit ettiğini iddia ederek, Akdeniz Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı bir dershanenin çatısına çıktı. Bayburt nüfusuna kayıtlı Emrah Ateş, çatının ucuna oturarak intihar girişiminde bulundu. Çevredeki vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen polisler, uzun süre Ateş'i ikna etmeye çalıştı. İtfaiye ve 112 ambulansının da hazır bekletildiği dershane önünde toplanan kalabalık şaşkın bakışlarla Ateş'i izledi. Sürekli iş istediğini haykıran Emrah Ateş, yanına gelen polislerin ikna çalışmalarına yanıt vermezken, devreye İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Taner Çiftçi girdi. Taner Çiftçi'ye sürekli iş istediğini ve İstanbul'a gitmek istediğini belirten Ateş, yaklaşık 5 dakika süren telefon görüşmesi esnasında Emniyet Müdür Yardımcısı Çiftçi'den olumlu cevap alınca eylemine son verdi.


Çatıda bulunan polislere teslim olan Emrah Ateş, binadan indirilirken yaptığı açıklamada, işsiz olduğunu, makamına iş istemeye gittiği Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın sabıkalı olduğu için kendisini kovduğunu ve ilçeyi terk etmesi konusunda kendisini tehdit ettiğini iddia etti.

Polis otosuna bindirilen Ateş, iş bulamazsa eylemini devam ettireceğini ifade etti.

Emrah Ateş, sorgulanmak üzere Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Günlükbaşı Karakolu'na götürüldü.

Öte yandan, iddialara konu olan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı 1 haftadır Kıbrıs'ta tatil yapıyor.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ